Wydarzenia

Planeta Robotów Partnerem Strefy VIP

2021-09-14 14:30:00
Miło nam poinformować, że firma Planeta Robotów została partnerem strefy VIP na Stadionie Wrocław. To oznacza wyjątkowe warsztaty stanowiące połączenie nauki i zabawy dostępne dla najmłodszych i nie tylko podczas domowych meczów Śląska. Dziękujemy za zaufanie!
Strefa VIP Śląska Wrocław to przestrzeń przyjazna dla całych rodzin, w której każdy może czuć się dobrze. Komfortowe warunki oglądania meczu to nie wszystko, co znajdą tu kibice WKS-u. Od spotkania z Legią Warszawa kolejną dodatkową atrakcją jest specjalne stoisko Planety Robotów, która została Partnerem Strefy VIP.

W ramach współpracy na stoisku usytuowanym na I piętrze Stadionu Wrocław (w Strefie VIP Silver) najmłodsi kibice będą mogli spędzić wartościowy i ciekawy czas pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zapewniamy świetną zabawę połączona z przyjazną formą nauki.- Podczas warsztatów wykorzystujemy w praktyce zagadnienia ze świata matematyki i fizyki, rozwijamy zdolności manualne, kreatywność oraz uczymy się logicznego myślenia. Dzięki nieszablonowej formie zajęć, dzieci nawet nie zauważają, że zdobywają wiedzę. Cała uwaga jest skupiona na kreatywnym budowaniu i łączeniu kolorowych bloczków. W nauka niejako sama wchodzi do głowy - zapewniają instruktorzy Planety Robotów.Bazą do nauki są zestawy LEGO Mindstorms EV3 i Robot Inventor oraz autorskie scenariusze zajęć. Każde spotkanie to budowanie robotów, programowanie oraz zabawa. Roboty konstruowane są z klocków, zębatek, kół, silników, czujników oraz wielu innych elementów. Pisanie skomplikowanych kodów jest za trudne dla dzieci w wieku szkolnym, dlatego programowanie odbywa się przy pomocy platformy LabView. Praca polega na przesuwaniu kolorowych bloczków, z których każdy odpowiada za inną czynność. Jest to dobre wejście w skomplikowany świat programowania. Każdy robot testowany jest w czasie wspólnej zabawy. - Już wkrótce zbudujemy i zaprogramujemy roboty z LEGO® w wyznaczonej części stadionu Śląska. Dla wtajemniczonych, LEGO Robotyka to nauka  zagadnień technicznych w formie dobrej zabawy dla dzieci w wieku od 7 lat - dodają przedstawiciele Planety Robotów.

Na bazie warsztatów i dziedziny robotyki, firma organizuje między innymi:
- cykliczne kursy z nauki robotyki i programowania (Lego Mindstorms, Minecraft, C++, Arduino),
- kolonie i półkolonie w czasie ferii oraz wakacji, 
- imprezy urodzinowe dla dzieci ,
- imprezy integracyjne dla firm (robothony),
- eventy dla firmWięcej informacji o Planecie Rbotów znajdziecie na stronie internetowej firmy oraz w mediach społecznościowych: Facebook i YouTube.

Dziękujemy za zaufanie i zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą Strefy VIP Silver, dostępnej TUTAJ.
 
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Grzegorz Rejter

Zobacz również