Wydarzenia

Podsumowanie 2016 roku: sierpień

2017-01-03 11:30:00
W ósmej części przypominamy sierpień, czyli miesiąc pierwszej wygranej, pierwszej porażki, ostatnich transferów i pogromu w Krakowie. Mieliśmy również mecz prawdziwej przyjaźni we Wrocławiu i ciekawe wyniki rezerw.
Drugi miesiąc rozgrywek obfitował w ważne dla Śląska mecze. Szczególne było spotkanie w Krakowie, gdzie WKS mierzył się z Wisłą. Wrocławianie rozegrali fantastyczne spotkanie, gromiąc Białą Gwiazdę aż 5:1! Dwa gole strzelił Morioka, po jednym Goncalves, Biliński i Stjepanović, a cała drużyna spisała się tak, że liczna grupa fanów Trójkolorowych na trybunach mogła czuć się w pełni usatysfakcjonowana. – Szczerze? Czekałem na te gole – mówił po spotkaniu Japończyk, dla którego były to pierwsze trafienia w sezonie. – Dzisiaj wszystko wypaliło – cieszył się z kolei Mariusz Rumak. 5:1 z Krakowa to najwyższe zwycięstwo Śląska w sezonie.
 
 
Mecz w Krakowie nie był jedynym interesującym spotkaniem WKS-u w tym miesiącu. Przeciwko Pogoni podopieczni trenera Rumaka odnieśli pierwszy triumf w rozgrywkach (2:0 w Szczecinie) , jednak przeciwko Arce – pierwszą porażkę (0:2 w Gdyni). Poza tym były jeszcze domowe, bezbramkowe remisy: z Wisłą Płock i Lechią Gdańsk w „meczu prawdziwej przyjaźni”.
 
 
Sporo emocji dostarczyło również pucharowe starcie w Nowym Sączu. Po dogrywce i 120 minutach walki WKS wygrał ostatecznie z Sandecją 2:1, dzięki decydującemu trafieniu Alvarinho i awansował do 1/8 finału „pucharu tysiąca drużyn”.
 
 
W sierpniu do Śląska przybyło też czterech nowych graczy. Trenujący już wcześniej z drużyną Dominik Budzyński, bramkarz, podpisał kontrakt do końca sezonu. Na dwa lata (z opcją przedłużenia) do Wrocławia trafił Mario Engels. Pomocnik jest pierwszym Niemcem w składzie WKS-u w historii. Oprócz nich do zespołu dołączyli dwaj Hiszpanie, w przeszłości gracze słynnej FC Barcelony – Sito Riera (dwa lata kontraktu) i Joan Angel Roman (wypożyczenie z S.C. Bragi do końca sezonu). Z klubu odszedł natomiast Andras Gosztonyi.
 
 
Po świetnym w jego wykonaniu początku sezonu do „Turbokozaka” zaproszony został Mariusz Pawełek. Zobaczcie, jak od kulis wyglądało nagrywanie odcinka z bramkarzem Śląska.
 
 
Do sztabu szkoleniowego I drużyny w sierpniu dołączył jeszcze Michał Hetel, analityk. Do jego głównych zadań należy rozpracowywanie rywali (przy wykorzystaniu m.in. programu InStat), monitorowanie treningów wrocławskich piłkarzy oraz analiza wideo poszczególnych aspektów organizacji gry.
 
Ciekawe wyniki rezerw, o których wspomnieliśmy na początku, to niezwykły mecz ze Ślęzą Wrocław (od prowadzenia 4:0 do porażki 4:5) oraz... 22:0. Takim wynikiem zakończył się mecz drugiej drużyny WKS-u z PKS-em Augustyn w I rudzie Pucharu Polski na szczeblu wrocławskim.

Co według Was było "Wydarzeniem sierpnia 2016" w Śląsku Wrocław? Głosować możecie na naszym Twitterze. Tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.

O maju możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: lipiec. Za "Wydarzenie lipca 2016" uznaliście udane negocjacje z Mervo i ponowne dołączenie Węgra do drużyny.

Podsumowania kolejnych miesięcy wkrótce.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również