Wydarzenia

Podsumowanie 2019 roku: IV kwartał

2020-01-01 16:00:00
Za nami kolejne 12 miesięcy przeżytych ze Śląskiem Wrocław. Bo rytm życia kibica, zupełnie jak piłkarza, wyznaczają mecze, rozgrywki, transfery i obozy przygotowawcze. W telegraficznym skrócie przypominamy, jaki był miniony rok dla WKS-u. Dziś ostatni kwartał, czyli nowy sponsor, mistrzostwo świata, rekord frekwencji i ostatnie mecze przed przerwą.
Październik

Oficjalna prezentacja sponsora głównego, Noblebet oraz debiut logotypu sponsora na koszulce meczowej w meczu z Jagiellonią - tym żyli kibice WKS-u na początku dziesiątego miesiąca roku. Później wszyscy skupili się na złej serii drużyny, która nie wygrała ośmiu kolejnych meczów. Przełamanie przyszło w meczu z Arką. Zbiegło się ono w czasie z ogromnym sukcesem Śląsk Wrocław Blind Football - polski zespół zdobył tytuł klubowych mistrzów świata! Dobre momenty przeplatały się z gorszymi - jak poważne kontuzje Celebana oraz Łyszczarza. Doszło również do zmian właścicielskich - Gmina Wrocław wykupiła bowiem pakiet akcji od Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego i posiada obecnie 99 proc. udziałów klubu.

 
Listopad

Piłkarze trenera Lavički poszli za ciosem i po pokonaniu Arki dołożyli jeszcze zwycięstwa z Wisłą Płock i ŁKS-em, trzema kolejnymi wygranymi kończąc pierwszą rundę rozgrywek. Klub otworzył również FanShop #Oporowska, czyli drugi sklep z oficjalnymi gadżetami, pamiątkami i ubraniami Śląska Wrocław. Tym razem fani WKS-u mogą zaopatrywać się w produkty w samym sercu Śląska, czyli przy legendarnym obiekcie przy ul. Oporowskiej.

 
Grudzień

Ostatni miesiąc roku przyniósł mnóstwo emocji i nerwów wszystkim kibicom Śląska Wrocław. Zaczęło się od rekordu frekwencji i 31 819 kibiców na trybunach podczas meczu z Legią. Niestety, w dalszej części miesiąca nie było już tak kolorowo. WKS po raz pierwszy od kwietnia przegrał u siebie, a na kolejne domowe spotkanie - z Lechem Poznań tydzień później - decyzją wojewody stadion został zamknięty. Trójkolorowi przy pustych trybunach zagrali jednak dobre zawody, tracąc zwycięstwo w końcówce meczu. Ostatecznie zremisowali 1:1 i - jak się okazało - był to ostatni punkt wywalczony przez Wojskowych w 2019 roku. Na zakończenie pierwszej części rozgrywek po słabym meczu WKS uległ bowiem na wyjeździe Cracovii 0:2. Ostatecznie Śląsk zakończył rok na 4. miejscu w tabeli z niewielką stratą do wyprzedzających go drużyn.
 
Taki był rok 2019 dla Śląska Wrocław. Poprzednie części podsumowania można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. Dziękujemy za wsparcie w trakcie minionych dwunastu miesięcy i zapraszamy do dopingu w nowym roku. Pierwszy trening 7 stycznia, 19 stycznia wyjazd na obóz, a 7 lutego powrót do gry. Na start WKS w meczu przyjaźni zmierzy się z Lechią Gdańsk na Stadionie Wrocław. Niech to będzie dobry rok!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również