Wydarzenia

Podsumowanie roku 2015: lipiec

2016-01-04 11:25:00
Rozpoczynamy wspominanie drugiej części minionego roku. Dziś sprawdzamy co wydarzyło się w Śląsku Wrocław w lipcu 2015.

Europejska przygoda

 

Występy Śląska w Lidze Europy były najważniejszymi wydarzeniami minionego lipca. Wojskowi na europejskich salonach gościli dość krótko, bo 3 tygodnie, ale był to dla nich okres niezwykle intensywny. Na samym początku podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zawitali do Słowenii, gdzie pokonali 1:0 wicemistrza kraju NK Celje. Później ekipa z Bałkanów gościła we Wrocławiu, w którym zielono-biało-czerwoni zwyciężyli pewnie 3:1. W kolejnej rundzie Śląsk zmierzył się z wicemistrzem Szwecji IFK Goeteborg. Na własnym stadionie Wojskowi zremisowali ze Skandynawami 0:0, by na dalekiej Północy ulec rywalowi 0:2. Na osłodę po europejskich pucharach została nam m.in. bramka, którą Robert Pich rozpoczął strzelanie Śląska w nowym sezonie:

 

 

Poza spotkaniami w Lidze Europy w sierpniu wrocławianie rozpoczęli również granie w Ekstraklasie. Śląsk zaliczył w krajowych rozgrywkach falstart przegrywając 1:4 przed własną publicznością z warszawską Legią. W pierwszym wyjazdowym spotkaniu Trójkolorowi zremisowali ze szczecińską Pogonią 1:1.

 

Lipiec był również czasem transferów do naszego klubu. Po pozyskanym na początku przygotowań Jacku Kiełbie do ekipy trenera Pawłowskiego dołączyli jeszcze Marcel Gecov, Adam Kokoszka i Kamil Biliński.

 

 

W siódmym miesiącu roku 2015 rozpoczęła się wspólna kampania Śląska i MPK Wrocław zatytułowana „Poruszaj się z nami”. Od 13 lipca w pojazdach komunikacji miejskiej, mediach społecznościowych i na stronach internetowych organizatorów prezentowane były krótkie filmy edukacyjne, o tym jak w prosty sposób żyć zdrowiej i bardziej aktywnie. Bohaterami spotów byli piłkarze WKS-u, m.in. Piotr Celeban, Tomasz Hołota, czy Kamil Dankowski. Zawodników można było spotkać również w pojazdach lokalnego przewoźnika w ramach konkursu „Zbierz drużynę”.

 

 

W lipcu dotarł do nas również  „Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN”. W ponad 20 kategoriach dokumentu Śląsk aż 10 razy został oceniony najwyżej ze wszystkich klubów występujących w Ekstraklasie w sezonie 2014/15. Ostateczna średnia organizacji meczów Śląska Wrocław wyniosła 5,42 pkt w sześciostopniowej skali. Najgorzej wypadł Górnik Zabrze, który do naszego klubu stracił aż 1,86 pkt.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również