Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016: listopad

2017-01-04 16:00:00
To był chyba najbardziej burzliwy miesiąc minionego roku. Zwycięskie derby, rekord frekwencji na meczu z Legią, nowy prezes i dyrektor sportowy, mannequin challange, mapa kibiców Śląska…
„Każdy piłkarz niech pamięta – wynik derbów to rzecz święta” śpiewali fani WKS-u w czasie starcia z Zagłębiem. A piłkarze pamiętali. I walczyli. Mimo że to Zagłębie objęło prowadzenie, gospodarze zdołali podnieść się i wrócić do gry za sprawę bramki Dvalego. To, co się stało w 89. minucie, jest dla fanów Śląska jednym z najpiękniejszych wspomnień 2016 roku. Pojedynek główkowy wygrywa Idzik, zgrywa w stronę bramki, do piłki dopada Alvarinho i pakuje ją do siatki. Wrocławianie wygrywają 2:1 i panują na Dolnym Śląsku!
 
Skrót meczu i bramka na wagę wygranych derbów:
 
 
Tak Derby Dolnego Śląska wyglądały od kulis:
 
 
A tak cieszyli się zawodnicy i trenerzy WKS-u w szatni po meczu:
 
 
Kilka dni po spotkaniu za doping fanom dziękował Dariusz Sztylka. Legenda Śląska i asystent trenera dzwonił do części z nich, dziękując za wsparcie i zapraszając na kolejne mecze. Była to przemiła niespodzianka dla kibiców wrocławskiej drużyny:
 
 
Kolejną okazją do kontaktu z piłkarzami było specjalne spotkanie zorganizowane w hipermarkecie E. Leclerc przy ulicy Zakładowej. Tam też otwarta została nowa Wyspa Kibica Śląska Wrocław.
 
 
W listopadzie furorę robiła akcja # MannequinChallange, polegająca na zastygnięciu w bezruchu na jakiś czas. Dotarła ona również do szatni Trójkolorowych…
 
 
 
W przerwie na mecze reprezentacji WKS rozegrał przy Oporowskiej sparing z Zagłębiem Sosnowiec. Tym samym Wrocław odwiedził Sebastian Dudek, zawodnik Zagłębia, a w przeszłości mistrz Polski ze Śląskiem. Z rąk Darka Sztylki Seba otrzymał pamiątkową tablicę z podziękowaniami od klubu.
 
 
Powrót do ligowych zmagań był dla podopiecznych Mariusza Rumaka nieudany. Przegrali bowiem w Poznaniu 0:3 z Lechem. Kolejną przeszkodą była warszawska Legia. Przed meczem z uczestnikiem Ligi Mistrzów wyprodukowaliśmy specjalny spot, zapraszający na to spotkanie:
 
 
Już przed spotkaniem wiadomo było, że będzie to wyjątkowy dzień. Szykował się bowiem rekord frekwencji. Niestety, licznie zgromadzeni fani na trybunach Stadionu Wrocław nie mieli okazji do radości. Śląsk przegrał 0:4. Mecz obejrzało 22 004 kibiców.
 
 
Kolejnym niezwykle ważnym wydarzeniem były zmiany w zarządzie klubu. Nowym prezesem został Krzysztof Hołub, a dyrektorem sportowym – Adam Matysek. Dotychczasowy prezes, Paweł Żelem, obejmie funkcję dyrektora wykonawczego, a dyrektor sportowy – Wojciech Błoński – jest doradcą zarządu. Na konferencji prasowej o planach i celach mówili Hołub i Matysek:
 
 
Na koniec tego podsumowania przypominamy Mapę Kibiców Śląska, którą stowrzyliśmy przy okazji meczu z Legią. Nasi fani wpisywali miasta, z których przyjeżdżają na mecz lub po prostu z których trzymają kciuki za wrocławian. W ten sposób powstała imponująca mapa:
 

Co według Was było "Wydarzeniem listopada 2016" w Śląsku Wrocław? Głosować możecie na naszym Twitterze. Tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.
 
O październiku możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: październik. Za "Wydarzenie października 2016" uznaliście 250. mecz Piotra Celebana w Śląsku Wrocław.

Podsumowanie grudnia wkrótce.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska, Tomasz Matyga

Zobacz również