Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016: luty

2016-12-28 12:00:00
Drugi miesiąc 2016 roku to powrót na ligowe boiska i ciekawe ruchy kadrowe w Śląsku. Na murawie Stadionu Wrocław pojawiła się również gwiazda, ale nie związana z piłką nożną…
Pierwszy oficjalny mecz 2016 roku WKS rozegrał u siebie z Wisłą Kraków. Była to nie tylko inauguracja piłkarskiego roku, ale również ciekawe wydarzenie muzyczne. Przed piłkarzami na murawie wystąpiła bowiem CLEO, znana piosenkarka, która wraz z Donatanem reprezentowała Polskę na konkursie piosenki Eurowizji. CLEO zaśpiewała, a Śląsk zagrał i wygrał 1:0. Był to również pierwszy (bo jak się potem okazało – nie ostatni) w tym roku powrót do Wrocławia Tadeusza Pawłowskiego. Tym razem jeszcze w roli trenera Białej Gwiazdy. Sponsorem meczu była firma supercar.pl
 
 
W lutym doszło również do kilku przetasowań w kadrze Śląska Wrocław. Z drużyną pożegnał się Flavio Paixao, który dołączył do brata Marco i przeniósł się do Lechii Gdańsk. Flavio miał zostać zawodnikiem Biało-Zielonych latem, ale ostatecznie trafił nad morze już przed startem rundy jesiennej. Z drużyny odszedł również Krzysztof Danielewicz, który został wypożyczony do Górnika Łęczna.Jedni opuszczali Śląsk, drudzy do niego dołączali. Do WKS-u powrócił m.in. Robert Pich. Słowacki pomocnik we Wrocławiu pojawił się w sierpniu 2013 roku, by po dwóch latach odejść do 1. FC Kaiserslautern. Po pół roku na zasadzie wypożyczenia na jedną rundę znów trafił do Śląska. Latem wrócił do Niemiec.
 
Drużynę zielono-biało-czerwonych zasilił również Ihor Tyszczenko. Ukrainiec nie znalazł na stałe miejsca w zespole i dość szybko opuścił Wrocław. Jeszcze krócej był w Śląsku Aleksandyr Kolew, który po testach medycznych nie został nawet włączony w skład WKS-u. Bułgarski napastnik nie wzmocnił siły ataku Trójkolorowych, ale z FC Sion wypożyczono atakującego z Węgier. Mowa o Becne Mervo. Młody Węgier pojawił się w Śląsku w lutym, zagrał bardzo dobrą rundę wiosenną (4 gole w 10 meczach) i wrócił do Sionu. Przed obecnym sezonem znów udało się jednak wypożyczyć Węgra.

 
Wyniki drużyny Romualda Szukiełowicza w drugim miesiącu roku nie były zachwycające. Po wygranej z Wisłą gra drużyny zaczęła wyglądać znacznie słabiej, czego efektem była porażka z Jagiellonią i bezbramkowy remis z Górnikiem Zabrze. Jak się później okazało, był to ostatni pełny miesiąc pracy Szukiełowicza. W marcu nastąpiła zmiana na stanowisku trenera WKS-u. O tym w kolejnym odcinku naszego podsumowania.

Co według Was było "Wydarzeniem lutego 2016" w Śląsku Wrocław? Głosować możecie na naszym Twitterze. Tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.

O styczniu możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: styczeń. Za "Wydarzenie stycznia 2016" uznaliście transfer Ryoty Morioki.

Podsumowania kolejnych miesięcy wkrótce.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Daniel Biernat, Krystyna Pączkowska

Zobacz również