Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016: październik

2017-01-04 08:30:00
Słaby początek i świetny koniec – tak przedstawiał się październik Śląska w minionym roku. Były jubileusze, urodziny, giełda pamiątek i były bardzo ważne ligowe zwycięstwa.
Sierpniowe 5:1 z Wisłą wygląda jeszcze efektowniej, ale przeciwko Górnikowi Łęczna wrocławianie również zagrali wybornie i zwyciężyli okazale. Między 15. a 29. minutą WKS zdobył trzy bramki, nokautując rywali jeszcze w pierwszej połowie. Była to być może najlepsza pierwsza połowa Śląska w tym roku. A trzeba dodać, że – zwłaszcza trafienia Morioki i Bilińskiego – były naprawdę fantastyczne. Trzeciego gola dołożył Grajciar. Wszystkie do zobaczenia tutaj:
 
 
Nie każdzy październikowy mecze był tak udany jak ten z Lublina. Najgorsze wspomnienie to 1:2 z Bruk-Betem Nieciecza, na początku miesiąca. Potem przyszło przełamanie w Kielcach. Po kapitalnym rzucie wolnym Dankowskiego oraz zwycięskiej bramce Kokoszki WKS pokonał Koronę 2:1. W następnym spotkaniu, u siebie, prowadził już z Cracovią 2:0 dzięki koncertowej grze Grajciara (dwie bramki). Pasy strzeliły jednak gola kontaktowego, a potem… W samej końcówce sędzia Lasyk podyktował wielce wątpliwy rzut karny, który goście zamienili na bramkę, doprowadzając do remisu. Gole Grajciara, asystę raboną w wykonaniu Morioki i „jedenastkę” dla Cracovii można obejrzeć tutaj:
 
 
Październik był również ciekawym czasem dla legend wrocławskiego klubu. Najpierw - w spotkaniu z Bruk-Betem – piękny jubileusz obchodził Piotr Celeban. Dla kapitana był to bowiem 250. występ w zielono-biało-czerwonych barwach. Tydzień później urodziny obchodził Janusz Sybis, a po czterech dniach – Tadeusz Pawłowski. Czyli dwie wielkie postaci WKS-u, najlepsi strzelcy w historii, mistrzowie Polski i piłkarze, którzy na zawsze zostaną w pamięci kibiców Śląska Wrocław.
 
 
Podczas dziesiątego miesiąca roku nie zabrakło również okazji do spotkań z piłkarzami i marketingowych akcji.  Śląsk wraz z The World Games 2017 odwiedził m.in. wielkie targi Big Game EXPO, a dla fanów drużyny pojawił się w sprzedaży nowy gadżet. Zapach do auta w kształcie koszulki wrocławskiego zespołu. „Must have” dla zmotoryzowanych fanów WKS-u.
 
 
Wspaniałą okazją do spotkania z historią klubu była „Giełda pamiątek Śląska Wrocław” zorganizowana przez Projekt Kibice Razem Śląsk Wrocław oraz Stowarzyszenie Wielki Śląsk. Odwiedziliśmy ją z naszą kamerą. Wspomnień czar…
 


Co według Was było "Wydarzeniem października 2016" w Śląsku Wrocław? Głosować możecie na naszym Twitterze. Tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.
 
O wrześniu możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: wrzesień. Za "Wydarzenie września 2016" uznaliście odpadnięcie Śląska z Pucharu Polski.

Podsumowania kolejnych miesięcy wkrótce.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również