Wydarzenia

Podsumowanie roku 2016: wrzesień

2017-01-03 18:30:00
Dziewiąty miesiąc roku nie był dobry dla Śląska. Wrocławianie odpadli z Pucharu Polski i słabo radzili sobie w lidze. Pozytywem były kolejne powołania do reprezentacji dla graczy Trójkolorowych i bardzo udana „Akademia Klasy Ekstra” przy Oporowskiej.
Po pełnym emocji sierpniowym starciu z Sandecją, zakończonym triumfem WKS-u po dogrywce 2:1, Śląsk w 1/8 finału Pucharu Polski miał zmierzyć się w Bytowie z Drutexem-Bytovią. I-ligowy rywal zagrał jednak znakomicie i skutecznie, zielono-biało-czerwoni – bardzo słabo. Wynik był druzgocący – 0:3 i koniec przygody z pucharem tysiąca drużyn.
 
 
Dobrych wyników nie było też w LOTTO Ekstraklasie. Śląsk przegrał u siebie z Ruchem (1:2, dwa gole Ćwielonga) i liderującą Jagiellonią (0:4). Lepiej było na wyjeździe – po bramce Bilińskiego WKS był o włos od wygranej z Piastem. Gliwiczanie w ostatniej akcji meczu doprowadzili jednak do remisu 1:1.
 
 
 
Lepsze nastroje we wrześniu panowały w Akademii Śląska Wrocław. Drużyna Centralnej Ligi Juniorów złapała wiatr w żagle i wygrała trzy mecze z rzędu, m.in. przy Oporowskiej. Również tam odbyła się kolejna edycji „Akademii Klasy Ekstra” organizowanej przez LOTTO Ekstraklasę wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Około 200 młodych adeptów futbolu przeżyło świetny, piłkarski dzień.  Turnieje, zabawy z piłką, testy sprawnościowe, spotkania z piłkarzami I drużyny WKS-u… Zobaczcie sami:
 
 
Również przy Oporowskiej gościliśmy dzieci z wrocławskiej Szkoły Podstawowej „Primus”, które zwiedzały siedzibę Klubu. Przemiła wizyta i dla dzieci, i dla nas.
 
 
We wrześniu do klubu spływało sporo pism z powołaniem do reprezentacji. W młodzieżowych kadrach Polski wystąpili Kamil Dankowski (U-20) i Adrian Łyszczarz (U-18). W kadrze U21 reprezentacji Węgier zagrał z kolei Bence Mervo. Seniorska reprezentacja Gruzji wezwała Lashę Dvalego, a Macedonii – Ostoję Stjepanovicia. Pomocnik został czwartym w historii zagranicznym piłkarzem Śląska, który wystąpił w narodowych barwach.
 
 
Trzech zawodników drugiej drużyny - Daniel Łuczak, Adrian Repski i Krzysztof Cieśla - oraz fizjoterapeuta Mateusz Bystryk reprezentowali Polskę podczas Region's Cup. Rozgrywki Region's Cup to nieoficjalne mistrzostwa Europy amatorów. Biorą w nich udział zwycięskie regiony z poszczególnych krajów. Aktualnym mistrzem Polski jest Dolny Śląsk. Polacy zajęli drugie miejsce w grupie, za Portugalią. Dwie bramki zdobył Daniel Łuczak.Co według Was było "Wydarzeniem września 2016" w Śląsku Wrocław? Głosować możecie na naszym Twitterze. Tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.
 
O sierpniu możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: sierpień. Za "Wydarzenie sierpnia 2016" uznaliście wygraną 5:1 z Wisłą w Krakowie.

Podsumowania kolejnych miesięcy wkrótce.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska, Szymon Mikołajczak

Zobacz również