Wydarzenia

Podsumowanie roku 2017: grudzień

2018-01-05 13:00:00
To już ostatnia część podsumowania 2017 roku. Na koniec przyjrzymy się wydarzeniom grudnia, czyli ligowe ostatki, historyczny gol, nowe kontrakty i… Śląsk w wersji mini.
 
Pierwszym akordem ostatniego miesiąca roku był mecz przyjaźni na Stadionie Energa w Gdańsku. Tym razem – w odróżnieniu od lipcowego starcia Śląsk-Lechia – zdecydowanie lepsi okazali się gdańszczanie, wygrywając 3:1. Honorową bramkę dla WKS-u zdobył Łukasz Madej. I była to bramka historyczna. Madej trafił do siatki w wieku 35 lat i 231 dni, stając się tym samym najstarszym strzelcem gola dla Śląska w ekstraklasie w historii.
 
 
W meczu z Lechią wystąpić nie mógł m.in. kontuzjowany wtedy Arkadiusz Piech. Kolejne spotkania pokazały, że była to dla Śląska duża strata. Napastnik rodem ze Świdnicy strzelał gola za golem, będąc motorem napędowym ofensywy wrocławian pod koniec roku. Zaczął od dwóch goli w nieszczęśliwie zremisowanym meczu z Piastem Gliwice (goście wyrównali kilka minut przed końcem meczu)…
 
 
… potem dołożył bramkę w Niecieczy, dając Śląskowi nadzieję na wywiezienie punktów (ostatecznie WKS przegrał jednak 1:2)…
 
 
… a na koniec strzelił ostatniego gola 2017 roku, zapewniając drużynie Jana Urbana wygraną 1:0 nad wicemistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Trzech grudniowych meczach Piech zaliczył cztery trafienia, a w sumie ma ich w tym sezonie już osiem (siedem w lidze, jedno w Pucharze Polski).
 
Bramki Piecha dały wrocławianom w grudniu cztery punkty. Ostatecznie rok 2017 Śląsk zakończył z 27 oczkami na koncie, na 10. miejscu w tabeli. Do górnej „8” brakuje czterech punktów. A to właśnie grupa mistrzowska jest celem minimum wrocławskiej drużyny. 
 
Jeśli już mówimy o „minimum”, warto wspomnieć, że w grudniu Śląsk w wersji mini pojawił się w „Kolejkowie”. Scena prezentuje klubowy autobus oraz zminiaturyzowane figury piłkarzy WKS-u, którzy spotkali się z kibicami na wrocławskim Rynku. Zapraszamy do zwiedzania i oglądania!
 
 
Końcówka 2017 była bardzo intensywna jeśli chodzi o podpisywanie nowych kontraktów. Profesjonalne umowy z klubem podpisała wrocławska młodzież: Mathieu Scalet, Paweł Kucharczyk i Sebastian Bergier. Całą trójka obiecujących, młodych piłkarzy związała się ze Śląskiem do końca czerwca 2020 roku.
 
 
Młodzi podpisują ze Śląskiem kontrakty, a jeszcze młodsi kibicują z trybun. Po dodaniu frekwencji z grudniowych meczów obliczyliśmy, że w 2017 roku z trybun Stadionu Wrocław wspierało Trójkolorowych 40 581 dzieci. To niemal 20% wszystkich kibiców! Od małego na całego! Dziękujemy!
 
 
W sondzie na naszym Twitterze możecie głosować, co według Was było "Wydarzeniem grudnia 2017" w Śląsku Wrocław. Więcej informacji tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.

Za „Wydarzenie listopada” uznaliście zwycięskie derby - na Dolnym Śląsku górą WKS!
 
O listopadzie możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2017: listopad.
 
To już ostatni odcinek naszego 12-częściowego zestawienia. Dziękujemy i zapraszamy na slakskwroclaw.pl, gdzie wkrótce czekać będzie jeszcze jeden artykuł, podsumowujący cały 2017 rok.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również