Wydarzenia

Podsumowanie roku 2017: listopad

2018-01-04 12:40:00
Listopad kibice zapewne kojarzą z wygranymi derbami z Zagłębiem Lubin. Zobaczcie, co jeszcze wydarzyło się w tym miesiącu.
Listopad to przede wszystkim derby Dolnego Śląska na Stadionie Wrocław. Mocno osłabiony absencjami WKS pokonał Zagłębie Lubin 1:0. Niesamowite zwycięstwo w ostatniej akcji meczu zapewnił Piotr Celeban, kapitan drużyny! Asystował mu debiutujący w ekstraklasie Mathieu Scalet.
 
 
Podczas meczu kibice przygotowali piękną podwieszoną oprawę, która symbolicznie zwieńczyła obchody 70-lecia Śląska Wrocław.
 
 
Nadszedł czas młodych. W listopadzie do rozgrywek ekstraklasy zostali zgłoszeni utalentowani piłkarze Śląska. Byli to Sebastian Bergier, Mathieu Scalet, Paweł Kucharczyk i Maciej Buławski. Sebastian i Mathieu zdołali nawet zadebiutować.

 
Od listopada statystyki na oficjalną stronę internetową Śląska Wrocław dostarcza serwis STATSCORE. To duża wygoda i sporo informacji dla kibiców WKS-u. Sprawdźcie:
 
Marcin Robak sprawił niezwykłą niespodziankę swojemu młodemu kibicowi i najpierw go odszukał, a potem spotkał się z nim w siedzibie klubu. 7-letni Franek na długo zapamięta ten dzień.
 
 
W listopadzie nie zabrakło również innego sympatycznego spotkania z młodymi kibicami Śląska. Mariusz Pawelec, Michał Chrapek i Konrad Poprawa odwiedzili fanów w Sycowie. 
 
 
Ciekawa wystawa budowli z klocków LEGO powstała na Stadionie Wrocław. Znalazła się tam m.in. figura Piotra Celebana wykonana z 65. tysięcy klocków Lego!
 
 
W listopadzie Śląsk rozegrał 3 kolejki LOTTO Ekstraklasy. Niestety w dwóch przypadkach WKS schodził z boiska pokonany (z Koroną Kielce 0:3 i Arką Gdynia 1:2). Trójkolorowi jednak w derbach Dolnego Śląska stanęli na wysokości zadania i wygrali z Zagłębiem 1:0. 
 
W sondzie na naszym Twitterze możecie głosować, co według Was było "Wydarzeniem listopada 2017" w Śląsku Wrocław. Więcej informacji tutaj: Śląsk Wrocław Twitter.
 
Za "Wydarzenie października uznaliście akcję #30naWKS i trzy mecze z rzędu z minimum 20 tysiącami kibiców na trybunach.
 
O październiku możecie przeczytać tutaj: Podsumowanie roku 2016: październik.
 
Podsumowanie kolejnego miesiąca wkrótce.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również