Wydarzenia

Pogrom na Stadionie Wrocław! #ŚLĄRCH 6:0!

2017-05-13 19:45:00
6:0! Hat-trick Bilińskiego, dwie bramki Morioki i gol Celebana dają zwycięstwo Trójkolorowym! Dodatkowo w meczu z Ruchem w zielono-biało-czerwonych barwach zadebiutował Adrian Łyszczarz!
Na mecz z Ruchem do bramki Trójkolorowych wrócił Mariusz Pawełek, który wyleczył już kontuzję. Ponadto miejsce w składzie znalazł również Madej i Morioka, którzy w Gliwicach zaczęli mecz z ławki rezerwowych. 

WKS rozpoczął mecz z animuszem. Zaatakował rywali wysokim pressingiem, z którym przyjezdni nie umieli sobie poradzić. Swoją przewagę Trójkolorowi potwierdzali okazjami bramkowymi. W przeciągu pierwszych 10 minut groźne sytuacje stworzyli sobie Biliński i Riera. Po strzale Kamila piłka znalazła się już na linii bramkowej, ale Hrdlicka przytomnie ją wyłapał i sędziowie nakazali grać dalej.
 
Co się odwlecze, to nie uciecze i już w 17. minucie Biliński wykorzystał centrę Madeja i wyprowadził Śląsk na prowadzenie. Gospodarze w pierwszej połowie dominowali na boisku, nie pozwalając Ruchowi na zbyt wiele. Prowadzenie WKS-u mogło być wyższe, ale w decydujących momentach zabrakło szczęścia... 

W drugiej połowie Śląsk całkowicie zdominował rywala i konsekwentnie go punktował. Na 2:0 podwyższył Morioka, na 3:0 Biliński, a na 4:0 Celeban! To był nokaut dla Ruchu, który już nie zdołał się podnieść. Kolejną bramkę dołożył Biliński, który skompetował hat-trick! W 82. minucie Morioka ustalił wynik na 6:0! WKS już do końca dominował na boisku i zdecydowanie wygrał ważny mecz!

W zielono-biało-czerwonych barwach debiutował Adrian Łyszczarz, który zmienił w 76. minucie Kovacevicia.  

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 6:0 (1:0)
Bramki:
17' Biliński 1:0
50' Morioka 2:0
54' Biliński 3:0
56' Celeban 4:0
71' Biliński 5:0
82' Morioka 6:0

Śląsk: Pawełek – Dankowski, Celeban (K), Pawelec, Lewandowski (73' Augusto) – Kovacević (76' Kovacević, Madej (67' Engels), Riera, Pich, Morioka – Biliński.
 
Ruch: Hrdlicka, Konczkowski, Helik, Grodzicki, Kowalczyk, Urbańczyk, Surma, Przybecki, Nowak, Moneta, Arak.

Żółte kartki: Lewandowski - Trojak

 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również