Wydarzenia

Pokazać swoją wartość

2020-06-25 08:00:00
W 32. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się z Cracovią. Po porażce w Warszawie, piłkarze WKS-u będą chcieli zdobyć trzy punkty i pokazać, że są w stanie walczyć o dobre miejsce w grupie mistrzowskiej.
Inauguracja zmagań w grupie mistrzowskiej nie była udana dla Śląska. Wrocławianie przegrali z Legią Warszawa 0:2 po dwóch trafieniach Gvilii i jeśli chcą walczyć o czołowe pozycje, to szybko muszą wrócić na zwycięską ścieżkę. 
 
Mecz we Wrocławiu będzie stał pod znakiem powrotu kibiców na trybuny. Fani Trójkolorowych będą mogli obejrzeć mecz WKS-u ze stadionu po raz pierwszy od 4 marca, gdy Śląsk pokonał Koronę Kielce 2:1. Teraz rywalem zespołu trenera Lavički będzie Cracovia, a trzy punkty mogą znacznie przybliżyć wrocławian do zajęcia miejsca, które pozwoli na grę w europejskich pucharach. Dzisiejsze spotkanie wypada w środku wymagającego okresu, w którym wrocławianie w trakcie siedmiu dni zagrają trzy mecze. - Najważniejszy dla nas jest mecz przeciw Cracovii. Dobrze, że nie mamy żadnych nowych kontuzji. Cały sztab szkoleniowy i medyczny pracuje bardzo dobrze. Ważne, że piłkarze profesjonalnie podchodzą do odnowy po meczu. Teraz mamy dwa spotkania w krótkim odstępie czasu i ważne, by odpowiednio się przykładać do regeneracji - mówił trener Vitezslav Lavička na przedmeczowej konferencji prasowej. 
 
Cracovia przez niemal cały sezon znajdowała się w ścisłej czołówce PKO Ekstraklasy. "Pasy" przegrały jednak sześć meczów z rzędu (między 23. a 28. kolejką) i znacznie pogorszyły swoją sytuację. Pierwsze spotkanie w grupie mistrzowskiej również nie było udane dla drużyny Michała Probierza, która tym razem przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok (1:2). Obecnie Cracovia ma na koncie 46 punktów i znajduje się na 7. miejscu w tabeli. Strata do czwartego Śląska wynosi 3 punkty, więc wynik meczu we Wrocławiu będzie niezwykle istotny dla obu zespołów. 
 
W rundzie zasadniczej Śląsk wygrał u siebie z Cracovią 2:1. Wrocławianie dobrze radzą sobie z "Pasami" na własnym stadionie. Trójkolorowi po raz ostatni przegrali u siebie z tym rywalem we wrześniu 2013 roku. Mecz z Cracovią będzie pierwszym z czterech, jakie WKS zagra na własnym obiekcie w grupie mistrzowskiej. 
 
W składzie wrocławian zabraknie Diego Żivulicia. Chorwat obejrzał czerwoną kartkę w meczu z Legią i nie będzie mógł pomóc drużynie w starciu z Cracovią. W składzie zespołu z Krakowa zabraknie Janusza Gola, który nie pojechał do Wrocławia. Za kartki będzie pauzował Cornel Rapa. Początek spotkania Śląsk - Cracovia o godzinie 19:00. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live. 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również