Wydarzenia

Poniedziałkowa prasa o Śląsku

2016-01-04 10:00:00
Zapraszamy na tradycyjny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy artykuły dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Rok Śląska: od Europy do samego dna

 

Śląsk rok zaczynał jako wicelider ekstraklasy. Zakończył go tuż nad strefą spadkową. Miesiąc po miesiącu podsumowujemy rok 2015 przy Oporowskiej.

 

STYCZEŃ. Od początku roku trwają przepychanki między Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk w sprawie transferu Sebastiana Mili. On chce odejść, kluby nie mogą się dogadać. Na pierwszym treningu pojawia się pięciu testowanych zawodników - kontrakty podpisują Ciolacu, Łacny i Przystalski. Ostatecznie, gdy WKS wylatuje na obóz do tureckiego Side, Mila leci, ale do Gdańska. Transfer przyklepany! (…)

 

LIPIEC. Do drużyny dołącza trzech piłkarzy - Marcel Gecov, Adam Kokoszka i Kamil Biliński. Szczególnie co do tego ostatniego są duże oczekiwania. W Lidze Europy Śląsk kończy granie na II rundzie po porażce na wyjeździe 0:2 z IFK Goeteborg. Wcześniej eliminuje słoweńskie NK Celje. Na inaugurację sezonu remis 1:1 z Pogonią z perspektywy czasu okazuje się cennym wynikiem.

 

Gazeta Wyborcza - Plan przygotowań piłkarzy Śląska

 

7 stycznia podopieczni Romualda Szukiełowicza rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej. Przez pierwsze 2 dni piłkarze Śląska przechodzić będą badania wydolnościowe. Później przystąpią do treningów na własnych obiektach, które będą kontynuowali do 16 stycznia. Tego dnia wyjadą do Zakopanego na pierwszy z dwóch zaplanowanych obozów. W Zakopanem drużyna Śląska przebywać będzie do 23 stycznia. Następnie przez 4 dni wrocławianie powrócą do treningów na własnych obiektach, które 27 stycznia zakończy sparing we Wrocławiu z Banikiem Ostrawa. Po tym spotkaniu zespół wyjedzie na drugi obóz przygotowawczy, również w Polsce, lecz jego lokalizacja nie została jeszcze potwierdzona.

 

Przegląd Sportowy - Zimą trenują i tylko w Polsce

 

Zespól Romualda Szukiefowicza do wiosennych spotkań będzie przygotowywał się na obozach w Zakopanem i prawdopodobnie w Trzebnicy.

 

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również