Wydarzenia

Poniedziałkowe gazety o Śląsku

2015-11-30 09:25:00
Zapraszamy na poranny tradycyjny przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Sport - Papierowe karabiny

 

Tak się zwykle kończą mecze, do których obie drużyny przystępują bez rasowych snajperów. Niby podbramkowych spięć nie brakowało, ale przez ponad półtorej godziny do egzekucji nie doszło. Nieco bliżej kompletu punktów byli gospodarze. Pierwsza próba opuszczenia strefy spadkowej zakończyła się jednak niepowodzeniem... 

 

Już po przegranym meczu z Legią (0:1) trener Śląska, Tadeusz Pawłowski, stwierdził, że dostrzega w grze swojego zespołu progres. I tej wersji trzymał się konsekwentnie przez cały tydzień. Mimo to zdecydował się na ciekawą korektę ustawienia - Flavio Paixao został przesunięty ze skrzydła do środka drugiej linii, a w jego miejsce wskoczył Paweł Zieliński, zwykle prawy obrońca. (…)

 

Na pierwszy celny strzał czekaliśmy niemal pół godziny. Z dystansu uderzał I7-letni Marcin Listkowski, sprawiając Mariuszowi Pawełkowi sporo problemów To nieco rozluźniło szeregi gości, bo kilka minut później doszło w ich polu karnym do małego trzęsienia ziemi. W ciągu paru sekund wrocławianie strzelali na bramkę trzykrotnie. Jakim cudem piłka nie wpadła do siatki, trudno wytłumaczyć. Najpierw w słupek trafił Paweł Zieliński, dobitkę Piotra Celebana zatrzymał instynktownie Jakub Słowik, a poprawkę Jacka Kiełba zablokował Sebastian Rudol. To była bez wątpienia akcja meczu, a zarazem... koniec emocji w pierwszej odsłonie spotkania.

 

Fakt - Bartkowiak leczy nie tylko kolano

 

Wszystko wskazuje na to, że pomocnik Śląska Michał Bartkowiak (18 l.), o ile w ogóle jeszcze będzie w stanie zagrać w tym roku kalendarzowym, to już w tylko dwóch ostatnich kolejkach ligowych: z Łęczną i Podbeskidziem. Zawodnik jeszcze przed wyjazdem na Łazienkowską (21 listopada) skarżył się na bolące kolano. Wysłano go na rehabilitację do kliniki doktora Andrzeja czamary. Wiemy jednak, że zaczął skarżyć się na inne objawy.

 

U zdolnego juniora wykryto przesunięcie kilki wyrostków kręgosłupa. (…) - Z tego co wiem, Michał dopiero w środę ma ostatnie konsultacje u lekarza. Dzień wcześniej mamy wyjazdowe spotkanie w Niecieczy. Skoro tyle czasu nie trenuje, to na mecz w Gdańsku, który odbędzie się w niedzielę, też raczej jeszcze nie pojedzie. Przydałby się, ale z nim trzeba postępować ostrożnie - mówił po spotkaniu z Pogonią trener Tadeusz Pawłowski (62 l.).

 

Fakt - Zakończyli rok zwycięstwem

 

Bramki Marcina Przybylskiego (20 l.), Mariusza Idzika (18 l.) i Kamila Wrótnego (19 l.) dały rezerwom Śląska wyjazdowe zwycięstwo 3:0 z Foto-Higirną Gać. Ślęza zremisowała przy Oporowskiej ze Stilonem Gorzów 2:2. Gole dla IKS strzelił Grzegorz Rajter (27 l.). Ślęza i Śląsk II zakończyły trzecioligową jesień. Zajmują odpowiednio 5. i 6. miejsce - najwyższe spośród przedstawicieli okręgu wrocławskiego na tym szczeblu.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również