Wydarzenia

Poniedziałkowe gazety o Śląsku Wrocław

2015-05-04 09:40:00
1
Zapraszamy na poniedziałkowy przegląd artykułów o Śląsku Wrocław. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje o największym klubie na Dolnym Śląsku.

Gazeta Wrocławska - Śląsk Wrocław zaczyna walk o europejski szlak

 

W piątek piłkarze Tadeusza Pawłowskiego zagrają pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej. Ich rywalem będzie Jagiellonia Białystok. Wrocławianie po środowej wygranej z Wisłą Kraków dostali kilka dni wolnego. Ćwiczyli jeszcze w czwartek, ale od piątku mogli pojechać do domów. Do treningów wracają dzisiaj (godz. 10.30), by przygotować się do meczu z Jagą. Jeśli wygrają, to wskoczą na podium.

 

Trener Tadeusz Pawłowski zapowiedział, że w siedmiu ostatnich meczach sezonu z pewnością będzie chciał pokazać kilku młodych piłkarzy, może nawet od początku meczów. Z jednej strony to dobrze, z drugiej - czy warto ryzykować, skoro medal i europejskie puchary są tak blisko?

 

Sport - Szklanka do połowy pełna

 

Symbolem klubu jest trener Tadeusz Pawłowski, urodzony optymista, człowiek z którym bardzo przyjemnie się rozmawia i którego dobrze się słucha. Ów piłkarski fachowiec ma to  szczęście, że trafił na rozsądnych działaczy. W wielu polskich klubach, po tak długiej serii bez wygranej - 11 spotkań - zostałby już dawno zwolniony. We Wrocławiu ma pełne zaufanie działaczy, piłkarzy i kibiców, mimo że Śląsk zaliczył w rundzie wiosennej kilka wpadek, a wielu piłkarzy prezentowało się - jak cała drużyna - bardzo nierówno. (…) 

 

W fazie finałowej powinniśmy jednak oglądać inny Śląsk niż w rundzie wiosennej. Wrocławianie już w ostatniej kolejce, w meczu z Wisłą, prezentowali się lepiej. Grali na luzie, bo zapewnili sobie miejsce w ósemce. Zespół walczyć będzie o europejskie puchary, ale nikt w klubie nie wywiera w tej kwestii presji na zawodnikach i sztabie szkoleniowym.

 

Słowo Sportowe - Pawłowski wywróżył Pich przymierzył

 

Piłkarze Śląska po wygranej 1:0 u siebie z Wisłą Kraków zajęli czwarte miejsce w fazie zasadniczej sezonu 2014/15. Podczas kolejnej fazy wrocławianie będą chcieli przynajmniej utrzymać tę lokatę. Daje im ona bowiem awans do europejskich pucharów. Piłkarze Śląska doskonale wiedzieli o jaką stawkę grają. Zajęcie czwartej lokaty dawało im bowiem prawo do rozegrania czterech z siedmiu decydujących meczów ostatniej fazy rozgrywek w roli gospodarzy. (…)

 

Po spotkaniu okazało się, że Tadeusz Pawłowski jest nie tylko świetnym trenerem, ale także całkiem niezłym wróżbitą. - Kiedy staliśmy w kółku w szatni i się mobilizowaliśmy, przypadkowo nadepnąłem Robertowi na buta i powiedziałem, że strzeli bramkę - śmiał się szkoleniowiec Śląska. Zawodnik potwierdził opowieść trenera. - To prawda. Ustawiliśmy się w kręgu. Ja akurat byłem obok trenera i on stanął mi na bucie i zaraz powiedział, że to będzie szczęśliwe i że strzelę w tym meczu bramkę. I tak było. Podsunąłem mu jeszcze lewą nogę, ale z lewiej mi się strzelić nie udało (śmiech) - dodał Pich.

 

Fakt - Nie zedrą z kibiców

 

Piłkarski Śląsk Wrocław ogłosił ceny abonamentów na cztery ostatnie mecze w sezonie. Pakiet biletów na spotkanie z Legią, Górnikiem, Lechią i Pogonią na trybuny B i D można nabyć już za 67 zł (ulgowy 54 zł), natomiast pakiet na A i C jest do kupienia za 115 zł (ulgowy 93 zł). Kibicom, którzy mieli karnety, przysługują zniżki.

 

Fakt - Skuteczny Angielski

 

Napastnik Śląska Karol Angielski (19 l.) zdobył dwie bramki w meczu Centralnej Ligi Juniorów Starszych z Górnikiem Zabrze, wygranym przez wrocławian 3:0. Piłkarz w 14 występach w trzecioligowych rezerwach strzelił w tym sezonie aż 11 goli. Będzie dostawał szanse od trenera Tadeusza Pawłowskiego w końcówce sezonu ekstraklasy.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również