Wydarzenia

Poniedziałkowe gazety o Śląsku Wrocław

2015-11-16 09:25:00
Zapraszamy na poniedziałkowy przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Śląsk i Konsorcjum odpowiada Ślakowi

 

Wrocławski biznesmen Grzegorz Ślak w ostatnich dniach w dość mocnych słowach wypowiadał się na temat aktualną polityki piłkarskiego Śląska. W rozmowie z nami wskazał także, z jakimi spotyka się trudnościami przy próbach przejęcie spółki. Nie do końca zgadza się z tym wszystkim klub oraz Wrocławskie Konsorcjum Sportowe. Poniżej prezentujemy oficjalne stanowisko w tej sprawie, jakie zajęły wyżej wymienione podmioty.

 

„W ostatnich dniach ponownie zauważalna jest coraz większa aktywność medialna pana Grzegorza Ślaka w sprawie jego rzekomego zainteresowania inwestycją w Śląsk Wrocław, wyrażona w artykule w internetowym wydaniu „Gazety Wrocławskiej" z dnia 12.11.2015 roku pt. „Grzegorz Ślak w dalszym ciągu chce kupić Śląsk". W związku z tym, że kolejne wypowiedzi pana Ślaka stoją w sprzeczności z rzeczywistymi działaniami podejmowanymi przez niego wcześniej, chciałbym przypomnieć fakty, które rzucą światło na prawdziwe intencje pana Ślaka:

 

1. Zaproszenie do negocjacji w sprawie odkupienia 49% udziałów Gminy Wrocław w spółce WKS Śląsk Wrocław SA było ogłoszone publicznie. Ani Grzegorz Ślak, ani żadna spółka przez niego kontrolowana nie odpowiedziała na zaproszenie, choć termin składania pisemnych odpowiedzi na zaproszenie został w pewnym momencie wydłużony o 15 dni. Grzegorz Ślak nie pobrał również Memorandum Informacyjnego Spółki, do czego miały prawo wszystkie podmioty zainteresowane transakcją. (…)

 

3. Mimo braku reakcji ze strony Pana Grzegorza Ślaka, władze Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego - niejako w odpowiedzi na ogłaszane przez niego w mediach zainteresowanie przejęciem całościowego pakietu akcji Śląska - kilka miesięcy temu zaprosiły go na spotkanie, którego tematem miały być warunki ewentualnego odsprzedania akcji należących do Konsorcjum. Zaproszenie do dzisiaj pozostało bez odpowiedzi i do spotkania nigdy nie doszło.”

 

Przegląd Sportowy - Martwią się o juniora

 

Młody pomocnik zszedł z boiska już po 42 minutach piątkowego spotkania reprezentacji Polski U-19 z Cyprem. - Michał był obolały po ostatnim ligowym meczu z Cracovią, dlatego prosiłem sztab reprezentacji, żeby nie korzystał z niego w pierwszym spotkaniu cypryjskiego turnieju (Polacy grali z Bułgarią - przyp red.). 

 

W drugim meczu grali z gospodarzami i wstawiony już do składu Bartkowiak zaczął skarżyć się na ból kolana - martwi się trener Śląska Tadeusz Pawłowski. We Wrocławiu mogą tylko pocieszać się, że to raczej nic poważnego. Problemy młodego piłkarza z kolanem mogą jednak wykluczyć jego występ w podstawowej jedenastce w najbliższym spotkaniu z Legią, choć klasa sportowa absolutnie go do tego predestynuje.

 

Fakt - Machaj w tym roku nie wróci na boisko

 

Leczący kontuzję więzadła kolanowego 26-letni pomocnik Śląska Mateusz Machaj nadal chodzi w ortezie i o kulach. Do treningów wróci dopiero w połowie grudnia, co oznacza, że jednak nie ma szans, żeby w tym roku zagrał w piłkę.

 

Fakt - Nasi juniorzy zapunktowali

 

Bardzo dobrze spisały się piłkarskie drużyny Śląska i FC Wrocław Academy w weekendowych meczach Centralnej Ligi Juniorów. Śląsk pokonał u siebie Zawiszę Bydgoszcz 3:0 i zajmuje obecnie siódmą lokatę w tabeli. Akademia wygrała 2:0 na wyjeździe z Arką Gdynia. Po tej wygranej FC zajmuje czwartą lokatę w CLJ.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również