Wydarzenia

Powrócić z tarczą!

2018-08-27 08:50:00
Na zakończenie 6. serii gier LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław na wyjeździe zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Zespół trenera Pawłowskiego powalczy o pierwsze zwycięstwo w delegacji w sezonie 2018/2019.
Dla Śląska będzie to okazja do przerwania serii czterech meczów bez zwycięstwa, gdyż komplet punktów udało się wrocławianom zdobyć tylko w pierwszej kolejce. Od tamtej pory WKS zanotował dwa remisy i dwie porażki. Uzyskane wyniki nikogo nie zadowalają, więc poniedziałkowe starcie dla WKS-u jest bardzo ważne. Ewentualne zwycięstwo zagwarantuje mu bowiem awans na 9. miejsce i kontakt z czubem tabeli.
 
Drużyna Tadeusza Pawłowskiego do Sosnowca pojedzie w optymalnym składzie, na lekkie urazy narzekają jedynie Djordje Cotra, Daniel Szczepan i Łukasz Broź. Do treningów z drużyną wrócił z kolei Igors Tarasovs. 
 
- Spodziewam się spotkania podobnego do starcia z Pogonią. Sądzę, że Zagłębie będzie grało z kontry. Na pewno przyjście Szymona Pawłowskiego wzmocniło ten zespół. Wyróżnia się Wrzesiński, jeden z najszybszych zawodników w lidze. To znowu może być mecz taktyki, bo rywale będą czekać na kontrataki - zapowiada trener Śląska Tadeusz Pawłowski.
 
Zagłębie Sosnowiec po 10 latach znowu gra w gronie najlepszych piłkarskich drużyn w Polsce. Początek sezonu jednak nie ma udanego. Po 5. kolejkach sosnowiczanie mają na koncie 3 punkty, które zainkasowali dzięki wygranej 3:0 z Pogonią Szczecin. Pozostałe spotkania zakończyły się porażkami beniaminka LOTTO Ekstraklasy. Trenerem najbliższego przeciwnika Śląska jest dobrze znamy we Wrocławiu Dariusz Dudek, który w przeszłości we Wrocławiu tworzył sztab szkoleniowy Mariusza Rumaka. Na boisku z kolei w barwach Zagłębia może wystapić m.in. były gracz WKS-u Adam Kokoszka.
 
Śląsk z Zagłębiem do tej pory mierzył się 52 razy. Nieznacznie lepszy bilans spotkań jest po stronie wrocławian, którzy 18 meczów zakończyli zwycięstwem. W bezpośrednich starciach padło 17 remisów, tyle samo razy Zagłębie było lepsze od WKS-u. Łącznie Trójkolorowi wbili Zagłębiu 57 goli, tracąc 50. Dziś kibice Śląska liczą na kolejną wygraną. Początek spotkania na Stadionie Ludowym w Sosnowcu o godz. 18.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również