Wydarzenia

Powrót Kosa

2022-08-18 14:50:00
33-letni Damian Kos z Wejherowa poprowadzi sobotnie spotkanie Śląska na Tarczyński Arena. Wrocławianie w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy będą gościć Cracovię.
Po ciężkim starciu na boisku mistrza Polski, WKS zmierzy się z drużyną z Krakowa, która po niezłym początku sezonu poniosła dwie porażki, więc będzie bardzo zmobilizowana do poprawy bilansu punktowego. Po piątej serii spotkań Wrocławianie z dorobkiem 8 punktów zajmują 7. miejsce, goście mają o oczko więcej i są na 5. pozycji.

Mecz Śląsk vs. Cracovia poprowadzi Damian Kos, który po krótkiej przerwie wraca do Wrocławia. 33-latek był arbitrem ostatniego domowego spotkania z Widzewem. Co ciekawe, w poprzednim sezonie także sędziował mecz wrocławian, zremisowany 1:1 z Jagiellonią Białystok.

Pochodzący z Wejherowa sędzia w tym sezonie zdążył już gwizdać w meczu z udziałem Cracovii, było to ostatnie zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Jacka Zielińskiego – 3:0 z Legią Warszawa.

W sobotę na linach bocznych będą mu asystować Bartosz Heinig i Dariusz Bohonos. Sędzią technicznym będzie Paweł Horożaniecki, a w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski oraz Radosław Siejka.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również