Wydarzenia

Powrót na zwycięski szlak | Ekstraliga kobiet

2020-11-18 15:30:00
Zawodniczki Śląska Wrocław ponownie wkroczyły na zwycięską ścieżkę! Podopieczne Piotra Jagieły pokonały na wyjeździe AP Lotos Gdańsk 1:0 po bramce Joanny Wróblewskiej i awansowały na 4. pozycję w ekstraligowej tabeli.
Oba zespoły zapewniły kibicom niezwykle ciekawe widowisko. W pierwszej części spotkania mogliśmy zobaczyć wiele sytuacji podbramkowych, odważnych ofensywnych rajdów czy popisowych interwencji bramkarek. Początek zawodów obfitował w  ataki gospodyń, które przed tym meczem zajmowały 10. pozycję w tabeli. Dzięki bardzo dobrej dyspozycji linii obrony - przede wszystkim Aleksandry Dudziak oraz bramkarki Anny Bocian, piłkarkom z Gdańska nie udało się udokumentować swojej przewagi.
 
Z biegiem czasu “Wojskowe” nabrały wiatru w żagle. W 17. minucie gry Joanna Wróblewska trafiła w słupek po strzale z rzutu wolnego - ten moment okazał się niezwykle istotny, bo w kolejnych minutach nasze zawodniczki zdobywały coraz więcej przestrzeni i odważniej atakowały bramkę rywalek. Pomimo dużej liczby dogodnych okazji na zdobycie gola dla obu drużyn, “kropkę nad i” udało się postawić jedynie naszej reprezentantce Polski, Joannie Wróblewskiej, która pokonała bramkarkę Lotosu przepięknym strzałem z 25. metrów. 
 
Druga odsłona tego spotkania to ponowne przejęcie inicjatywy przez Gdańsk - dużo sytuacji strzeleckich miały chociażby Okoniewska jak i Tarakanova, ale piłkarkom Śląska Wrocław udało się zachować skupienie i nie popełnić błędu w defensywie już do końca spotkania. Podopieczne Piotra Jagieły miały jeszcze okazję na podwyższenie prowadzenia w końcówce meczu, ale minimalnie pomyliła się Karolina Iwaśko. 
 
Naszym zawodniczkom gratulujemy zwycięstwa oraz awansu w tabeli. Kolejne spotkanie rozegramy już 21.11 o godz. 10:00. Rywalem “Trójkolorowych” w ramach 1/16 Pucharu Polski będzie CWKS Resovia Rzeszów. 

AP LOTOS Gdańsk - Śląsk Wrocław 0:1 (0:1)
Bramki:
0:1 - Wróblewska 38'

AP Lotos Gdańsk: Krajewska - Szewczuk, Bużan, Salwa, Kołodziejek -  Wierzbicka, Włodarczyk, Słowińska, Zimecka - Okoniewska, Tarakanova
Śląsk Wrocław: Bocian - Turowska, Dudziak, Korda, Żurek -  Homa, Wróblewska, Jurczenko (85’ Przelicka), Marcelina Buś (68’ Kulig) - Czudecka (75’ Mularczyk), Iwaśko
Autor: Maciej Fedorczuk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również