Wydarzenia

Powrót starych znajomych

2020-11-18 09:30:00
W 12. kolejce 2. ligi Oporowską po raz pierwszy od 2007 roku odwiedzą starzy znajomi. Rezerwy Śląska Wrocław powalczą o ligowe punkty z GKS-em Katowice.
Od powrotu do gry po dłuższej przerwie, rezerwy Trójkolorowych grają ze zmiennym szczęściem. Najpierw pokonały na wyjeździe Hutnika Kraków 5:2, a następnie musiała uznać wyższość rezerw Lecha Poznań w kolejnym wyjazdowym spotkaniu. Mimo prowadzenia 1:0 po golu Marcina Szpakowskiego, ostatecznie to Lechici wygrali 2:1. 

Wrocławianie kontynuują intensywny okres. Mecz z katowiczanami będzie ich trzecim w ciągu siedmiu dni. Po dwóch meczach z rzędu na wyjeździe, WKS rozegra dwa spotkania przy Oporowskiej. Oba będą niezwykle trudne, ponieważ Wrocław odwiedzą zespoły, które są poważnymi kandydatami do awansu. Śląsk natomiast zadomowił się w środku tabeli i z dorobkiem 14 punktów zajmuje 11. miejsce w lidze.

Cel GKS-u Katowice jest jasny. Wszyscy patrzą tylko w stronę awansu do Fortuna 1. Ligi, a żeby to osiągnąć, to katowiczanie muszą wygrywać takie mecze, jak ten we Wrocławiu. Po nieco słabszym starcie sezonu, GKS nabrał wiatru w żagle i zaczął seryjnie zdobywac punkty. Obecnie zespół z Katowic ma na koncie 23 oczka i zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Awans na szczebel centralny sprawia, że Oporowską ponownie odwiedzają uznane firmy. Dla GKS-u Katowice, będzie to pierwsza wizyta na tym stadionie od 2007 roku. Wówczas spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Początek meczu Śląsk II Wrocław - GKS Katowice o godz. 12:00. Transmisja na naszym kanale YouTube: Śląsk Wrocław TV.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również