Wydarzenia

Praca na obozie rozpoczęta

2021-01-14 19:30:00
Obóz przygotowawczy WKS-u tureckiej Antalyi oficjalnie otwarty - za wrocławianami już pierwszy trening na naturalnej, świetnie przygotowanej murawie. - Jesteśmy zadowoleni z możliwości jakie daje nam ten obóz i chcemy go jak najlepiej wykorzystać - zapewnia Vitezslav Lavička.
Z powodu zakończonej nad ranem podróży do Antalyi pierwszego dnia obozu piłkarze Śląska trenowali tylko raz. W kolejne dni (nie licząc tych meczowych) zaplanowane są dwie jednostki treningowe. Już pierwsze zajęcia były dość intensywne, by jak najlepiej wykorzystać dobrą pogodę i możliwość treningu na naturalnej płycie boiska. - Dla nas to naprawdę ważne, by wylecieć na obóz i móc się przygotowywać w takich warunkach. Jesteśmy zadowoleni, że mamy tę możliwość i chcemy jak najwięcej z tego wyciągnąć. W dobie koronawirusa logistyka organizacji obozu wymaga jeszcze bardziej wytężonej pracy, dlatego szacunek dla wszystkich w klubie, którzy się tym zajęli. Pozostaje nam jak najlepiej to wykorzystać - mówi Vitezslav Lavička, trener WKS-u.

 
Podczas pierwszego treningu zawodnicy najpierw wykonywali nieco ćwiczeń "na sucho", skoncentrowanych bardziej na fizyczności, a następnie pracowali już z piłką. Takich zajęć będzie tu zresztą znacznie więcej niż w Polsce, dzięki dobrze przygotowanej murawie, o którą o tej porze roku w Polsce niezwykle trudno. - Boisko jest bardzo dobrej jakości, a to ogromna różnica w porównaniu do sztucznej murawy, na której trenowaliśmy we Wrocławiu. Na takiej płycie, przy tak dobrej pogodzie, jaką mamy na początku obozu, wspólna praca daje dużo radości i satysfakcji - dodaje szkoleniowiec.
 
Niezwykle ważnym elementem obozu będą mecze sparingowe. I choć ich stawką nie będą ligowe punkty, w drużynie Śląska nie ma mowy o odpuszczaniu. WKS ma zawsze grać o zwycięstwo. - Dla mnie każde spotkanie jest ważne. Czy to gra wewnętrzna w treningu, sparing, czy mecz w Ekstraklasie. To buduje charakter zawodników, a my chcemy budować charakter zwycięzców. Trzeba to robić krok po kroku i pokazywać tę mentalność i na treningu, i w meczu sparingowym, i później w tym mistrzowskim - zaznacza trener Lavička.Pierwszym sparingowym rywalem WKS-u będzie FK Novi Pazar, klub z serbskiej ekstraklasy. Spotkanie w sobotę, 16 stycznia. Następnie wrocławianie zmierzą się z Olimpikiem Donieck i Crveną Zvezdą. Ale najpierw - już w piątek - dwa treningi na boisku. Praca podczas obozu w Turcji nabiera tempa!
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również