Wydarzenia

Prezentacja nowego sponsora drużyny kobiet | Konferencja

2020-07-02 13:00:00
Firma Chemeko-System została dziś zaprezentowana jako sponsor główny drużyny kobiecej Śląska Wrocław. W konferencji prasowej na temat nawiązania współpracy wzięli udział przedstawiciele Śląska Wrocław, firmy Chemeko-System oraz zawodniczki WKS-u.
Śląsk Wrocław jest jedynym zespołem w Polsce, posiadającym kobiecą i męską drużynę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Firma Chemeko-System, która dotychczas była najemną lóż VIP na Stadionie Wrocław, zdecydowała się na poszerzenie współpracy z klubem. - Spotkaliśmy się, by zaprezentować naszego nowego partnera, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni, że jest gotowy na współpracę z nami. Jest to firma Chemeko-System, która zdecydowała się być głównym sponsorem drużyny żeńskiej Śląska Wrocław uczestniczącej w rozgrywkach Ekstraligi kobiet. Jest to projekt bardziej o charakterze społecznym, niż komercyjnym. Firma, która współpracuje z nami również w trakcie meczów PKO Ekstraklasy, wspomoże nas jako główny sponsor sekcji kobiet i jako pierwszy pojawi się na strojach drużyny. Całe przedsięwzięcie jest dla nas istotne, ponieważ jesteśmy pierwszym klubem ekstraklasowym, który ma również drużynę żeńską w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wszystko wskazuje na to, że Śląsk Wrocław rozwija się we właściwym kierunku i to przedsięwzięcie nie jest jedynie sportowe czy komercyjne, ale też o bardzo dużej odpowiedzialności społecznej. Nasz rozwój w kwestii profesjonalnego sportu, jak i kształcenia dzieci i młodzieży jest naszym priorytetem i cieszymy się, że zarówno prezydent naszego miasta, jak i władze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej przychylają się do takich idei, jakie wspólnie prowadzimy – mówił Piotr Waśniewski, prezez Śląska Wrocław.

 
Firma Chemeko-System istnieje od ponad 20 lat i jest związana z Wrocławiem, świadcząc usługi 370 tysiącom mieszkańców miasta. - Od początku swojego istnienia byliśmy zaangażowani w działalność we Wrocławiu. Sport nie jest obcy dla Chemeko. Wspieramy drużynę męską Śląska Wrocław, od 6 lat jesteśmy sponsorem strategicznym drużyny żużlowej. Teraz przyszedł czas na kobiecą piłkę nożną. Jest to bardzo interesujący projekt. Nie jest on komercyjny, ale społeczny. Deklarujemy współpracę i myślę, że będzie ona długofalowa - komentuje Roman Jagiełło, prezes Chemeko-System.
 
- Można godzinami wymieniać nazwy piłkarskich klubów sportowych, natomiast my jako wrocławianie możemy szczycić się drużyną męską i żeńską piłki nożnej. Piłka nożna kobiet wydaje się niszowa, ale w Polsce mamy zarejestrowanych 40 tysięcy piłkarek. Świadczy to o tym, że ten sport się rozwija. Uważam, że warto w ten sport zainwestować. Cieszymy się, że możemy dorzucić cegiełkę do tego projektu. Jestem pewien, że drużyna żeńska będzie stanowić konkurencję dla innych zespołów i mogę śmiało powiedzieć, że nie da się pokonać. Tego życzę nam, dziewczynom, trenerom oraz zarządowi Śląska Wrocław - dodaje Paweł Pogodziński, wiceprezes Chemeko-System.
 


- Połączenie sił i próba zbudowania wielkiego Śląska w piłce kobiecej zaczyna się od dziś. Chcemy czerpać z tradycji AZS-u, który był mistrzem Polski i zdobywał wiele medali, ale będziemy robić to krok po kroku. Chcemy, aby ta drużyna walczyła o najwyższe cele, jednak chcemy też zbudować piramidę szkolenia, polegającą na tym, że wspólnie z Szkołą Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu będziemy zaczynali szkolenie już od szkoły podstawowej. - zaznacza Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska Wrocław.Do Śląska Wrocław wracają dwie zawodniczki, które w przeszłości z sukcesami występowały jeszcze w barwach AZS-u Wrocław. Skład WKS-u zasiliły Karolina Ostrowska, która będzie również pełniła funkcję kierownika zespołu oraz Joanna Wróblewska. - Cieszę się z powrotu do klubu. Jest to dla mnie wyróżnienie.  Miło wspominam czasy AZS-u Wrocław. Wraz z tym klubem zdobyłam brązowy medal w Ekstralidze i mistrzostwo Polski do lat 19. Czeka nas dużo pracy. Wraz ze Śląskiem chcemy nawiązywać do tych osiągnięć i tworzyć nową historię. Mam nadzieję, że dzięki temu projektowi piłka kobieca stanie się bardziej rozpoznawalna - mówi Karolina Ostrowska. - Bardzo się cieszę, że mogę wrócić do Wrocławia. Od czasów liceum mogłam grać tutaj w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z roku na rok stawałam się  coraz lepszą zawodniczką. Stworzenie sekcji kobiecej w Śląsku jest bardzo ważnym wydarzeniem. Spędziłam dwa lata w Katowicach, ale chciałam wrócić, by pomóc temu klubowi funkcjonować na jak najwyższym poziomie - dodaje Joanna Wróblewska. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również