Wydarzenia

Przegląd czwartkowych artykułów o Śląsku

2015-05-14 09:35:00
Zapraszamy na tradycyjny, poranny przegląd artykułów o Śląsku Wrocław. Z czwartkowych gazet wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące Śląska Wrocław i jego zawodników.

Gazeta Wrocławska - Krzysztof Ostrowski: nie ma sentymentów

 

Pierwsza kolejka po podziale ekstraklasy na grupę mistrzowską i spadkową przyniosła wiele przetasowań, zwłaszcza w gronie drużyn walczących o utrzymanie. W czołówce podopieczni Tadeusza Pawłowskiego zremisowali z Jagiellonią Białystok, przez co wyprzedziła ich Wisła Kraków. Szansa na odzyskanie miejsca dającego grę w europejskich pucharach (najprawdopodobniej będą to lokaty 1-4) już w niedzielę, choć zadanie wydaje się wyjątkowo trudne.  

 

Na Dolny Śląsk przyjeżdża bowiem podrażniony mistrz Polski, który w poprzedniej serii gier stracił pozycję lidera na rzecz swojego największego rywala w wyścigu o tytuł - Lecha Poznań. Legia Warszawa będzie chciała udowodnić, że nie jest w dołku, co zarzuca jej większość ekspertów. Niemniej jednak, legionistom od powrotu Śląska do ekstraklasy nigdy nie grało się we Wrocławiu łatwo. Co prawda bilans jest dla nich korzystny (3 zwycięstwa, 3 remisy i jedna porażka - przyp. PJ), ale poza spotkaniem z sezonu 2011/2012, kiedy to goście wygrali 4:0, za każdym razem były to bardzo zacięte i wyrównane pojedynki.  

 

- Już dawno wyzbyłem się sentymentów - mówi nam były piłkarz Legii, Krzysztof Ostrowski. - Nigdy nie chciałem niczego udowadniać w meczach ze swoim byłym klubem. To jednak rywal, na którego nikt nie musi nas motywować. Takie mecze są najfajniejsze, na nie właśnie się czeka. Powinniśmy być świadkami dobrej gry z obu stron - stwierdził skrzydłowy Śląska.

 

Przegląd Sportowy - Polonizacja drużyny

 

- Jedna z rzeczy, z których jestem najbardziej zadowolony, to fakt, że przez rok drużyna mocno nam się spolonizowała. Pamiętam jeden z pierwszych wyjazdów, do Zagłębia Lubin, kiedy w podstawowej jedenastce miałem siedmiu obcokrajowców. Ostatnio w Białymstoku było ośmiu Polaków - mówi trener Tadeusz Pawłowski, który na jednym z pierwszych treningów na początku swojej pracy rzucił: „Przepraszam, czy ktoś tu mówi po polsku?".

 

Dziś Śląsk ma w kadrze dziewięciu cudzoziemców, a lista może się jeszcze skrócić. Niejasny jest los Słowaka Petera Grajciara, jeszcze bardziej niepewna przyszłość Portugalczyka Marco Paixao i kolejnego Słowaka Milosa Łacnego. Ich kontrakty wygasają latem.

 

Gazeta Wyborcza - Młodzi gracze Śląska mistrzami Polski

 

W Białobrzegach rozegrane zostały klubowe mistrzostwa Polski w piłce nożnej rocznika2007. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław! Podopieczni  Mariusza Blecharza w finałowym spotkaniu pokonali Olympic Wrocław. Młodzi gracze Śląska rywalizowali m.in. z rówieśnikami z Lecha Poznań i Legii Warszawa.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również