Wydarzenia

Przegląd Sportowy: Wysoki lot Słowika

2017-12-01 09:45:00
Jeszcze niedawno wydawało się, że Jakub Wrąbel będzie Manuelem Neuerem Śląska Wrocław. Tymczasem ma godnego rywala – Jakuba Słowika.
Gdy latem Śląsk kontraktował Jakuba Słowika, po wrocławskich kibicach przeszedł szmer niezadowolenia. Oczekiwano, że Jakub Wrąbel będzie rywalizował na przykład z wracającym z Norwegii wychowankiem Śląska Radosławem Janukiewiczem. Akurat był do wzięcia i byłby to dla niego powrót do Śląska po 10-letniej przerwie. Tymczasem przyszedł golkiper z Pogoni Szczecin i od razu po tym, jak wygryzł Wrąbla, został bohaterem derbów z Zagłębiem (1:0). Debiut-marzenie.
 
– To były moje pierwsze regionalne derby w życiu. Nie posmakowałem tego ani będąc w Jagiellonii, gdzie kibice wprawdzie nie przepadają za Legią, ale przecież to nie derby, ani w Pogoni Szczecin. Kiedy wyjeżdżaliśmy spod Oporowskiej na przedmeczowe zgrupowanie, pod siedzibą klubu pojawiło się kilkudziesięciu kibiców z dużym transparentem, okrzykami. Zagrzewali nas do walki. Od razu czujesz, że będziesz uczestniczył w czymś szczególnym. W trakcie meczu faktycznie czuliśmy wsparcie dwunastego zawodnika na trybunach – mówi Słowik.
 

Zobacz również