Wydarzenia

Przegląd środowych artykułów o Śląsku

2015-04-22 09:20:00
Zapraszamy na środowy przegląd prasy. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy specjalnie dla was najbardziej interesujące artykuły dotyczące piłkarskiego Śląska Wrocław.

Gazeta Wyborcza - Niech zawsze grają najlepsi

 

Śląsk w weekend odniósł długo wyczekiwane zwycięstwo. Wrocławianie nie mogli wygrać od początku 2015 roku. Uczynili to dopiero w 11. wiosennym meczu, odnosząc zwycięstwo 3:0 nad Lechią Gdańsk. Po meczu zawodnicy długo cieszyli się na murawie. Radości nie ukrywał też sztab szkoleniowy wrocławskiej drużyny.  A przecież kilka dni temu trener Tadeusz Pawłowski pierwszy raz publicznie przyznał, że w Śląsku nie dzieje się dobrze. Od funkcji kapitana drużyny odsunięto Marco Paixao, a nowym przywódcą szatni mianowano doświadczonego bramkarza Mariusza Pawełka. Pawłowski szukał też poprawy nastrój ów w szatni, dlatego po raz pierwszy za jego kadencji drużyna udała się przed meczem we Wrocławiu na zgrupowanie do hotelu. (…)

 

Ale jak przyszło do podejmowania konkretnych decyzji personalnych i ustalania składu na mecz z Lechią, to trenerzy nie patrzyli już na to, kiedy komu kończy się kontrakt. I od początku w meczu z Lechią zagrali bracia Paixao, których wcześniej tak krytykowano.  I bardzo słusznie, że zadecydowały względy piłkarskie. Bo w sporcie nie liczy się, kto jaki ma kontrakt, do kiedy podpisany, czy jest Polakiem, czy obcokrajowcem. Powinno liczyć się jedno: umiejętności i aktualna forma. Marco Paixao - mimo że wkrótce kończy mu się umowa z wrocławskim klubem - zagrał od pierwszej minuty i był jednym z lepszych graczy na boisku.

 

Fakt - Calahorro ma rok z głowy

 

Juan Calahorro (27 l.) w tym roku nie zagra! Hiszpan wrócił do ojczyzny, by poddać się operacji kolana. (…) Calahorro ma naderwane więzadła przednie w kolanie i konieczna będzie ich rekonstrukcja. Czas rehabilitacji wyniesie co najmniej dziewięć miesięcy, a jego kontrakt we Wrocławiu wygasa w czerwcu. 

 

- W najbliższym czasie zbierzemy się ze sztabem szkoleniowym, by uzgodnić, czy kontrakt z Juanem będzie przedłużony - mówi Faktowi Tadeusz Pawłowski (62 l.).

 

Fakt - Anglik zdrowieje

 

Tom Hateley wraca do zdrowia po urazie uda i będzie do dyspozycji trenera w sobotnim meczu z Lechem (godz. 20:30). Anglik doznał kontuzji na ostatnim treningu przed spotkaniem z Lechią (3:0).

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również