Wydarzenia

Przegląd środowych artykułów o Śląsku Wrocław

2015-10-07 09:35:00
Prezentujemy nasz tradycyjny poranny przegląd artykułów o Śląsku Wrocław. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy najciekawsze wiadomości o WKS-ie.

Fakt - Abramowicz dostanie szanse od trenera

 

Trener Śląska Tadeusz Pawłowski (62 l.) w sobotnim meczu z trzecioligowym Motorem Lublin zamierza przetestować Mateusza Abramowicza (23 l.). To wielka szansa dla bramkarza, który zwykle może liczyć tylko na występy w rezerwach.

 

Tym razem zagra na nowym stadionie w Lublinie z okazji 65-lecia klubu, bo Jakub Wrąbel (19 l.) jest powołany do polskiej kadry U-21 na mecze w Turnieju Czterech Narodów, a Mariusz Pawełek (34 l.) został zaproszony do Krakowa na świętowanie 110-lecia Wisły. - Nie mam napinki, ale wiem, że to dla mnie szansa, bo na co dzień nie mam szans na grę w pierwszej drużynie. Pokornie przyjmuję pozycję w zespole, bo wyznaję zasadę, że cierpliwy dostaje... gwiazdkę z nieba - śmieje się Abramowicz.

 

Przegląd sportowy - Rekonstrukcja skrzydła

 

- Nasze lewe skrzydło w dotychczasowym kształcie nagle przestało istnieć - przyznaje trener Tadeusz Pawłowski, który zajął się jego rekonstrukcją. W derbowym meczu w Lubinie (1:1) były pierwsze pozytywne efekty, ale głównie dlatego, że do zdrowia wrócił Dudu. Lewoskrzydłowy Mateusz Machaj zagrał jednak kiepsko, a więc nadal jest nad czym pracować. Pawłowski musi sam znaleźć lekarstwo, bo w podstawowej kwestii nic się nie zmienia: Śląsk nie ma kasy, by zatrudnić kogoś w miejsce Picha.

 

Słowaka nie da się łatwo zastąpić; piłkarze pojawiający się na lewej flance nie są tak produktywni, jak sprzedany piłkarz, który dość regularnie strzelał gole i asystował. Współpracy z nim szukał też prawoskrzydłowy Flavio Paixao, który w Lubinie strzelił pierwszego gola po ponad półtoramiesięcznej przerwie. - Panujemy nad sytuacją. Mam paru kandydatów do gry na prawej flance, przed każdym meczem będę wybierał optymalną opcję - mówi Pawłowski. W miejscu Picha pojawiał się też Peter Grajciar, a szansę mogą dostać również Kamil Dankowski i uniwersalny Krzysztof Ostrowski. 

 

Gazeta Wyborcza - Słowacki talent na celowniku piłkarskiego Śląska

 

Piłkarski Śląsk monitoruje rynek zagraniczny i szuka graczy, którzy mogę być potencjalnym wzmocnieniem. Nowych zawodników można będzie sprowadzać podczas zimowego okna transferowego. (…) Z wiarygodnych źródeł wiemy, że przedstawiciele Śląska w ostatnim tygodniu września obserwowali na Słowacji mecz 11. kolejki tamtejszej ekstraklasy pomiędzy MSK Żylina a MPK Zemplin Michalovce, którego bramkarzem jest były gracz Śląska Marian Kelemen. Wrocławski klub przygląda się Stanislavowi Banko, 21-letniemu rozgrywającemu MPK Zemplin. Jego zespół przegrał 0:2, a młody zawodnik rozegrał całe spotkanie.  

 

Danko to młodzieżowy reprezentant Słowacji. Jest wychowankiem MPK Zemplin. W obecnym sezonie rozegrał dziewięć ligowych spotkań, w których zdobył dwie bramki. Kolejne trafienie zanotował w Pucharze Słowacji. Pierwsze spotkania w barwach MPK Zemplin zaliczył już w wieku 19 lat. Rok temu miał udział w awansie zespołu z drugiej ligi do ekstraklasy. Zagrał w 20 meczach, ośmiokrotnie wychodząc w pierwszym składzie i zaliczając trzy trafienia.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również