Wydarzenia

Przegląd wtorkowych artykułów o Śląsku

2015-04-14 09:40:00
Zapraszamy na wtorkowy przegląd informacji o Śląsku Wrocław. Z dzisiejszych gazet wybraliśmy artykuły o zielono-biało-czerwonych.

Fakt - Ulubieniec kibiców musi bronić piłkarzy

 

Ten to ma posłuch wśród kibiców Śląska! Tadeusz Pawłowski (62 1.), który jest ulubieńcem fanów, po ostatniej porażce z Piastem (0:2) musiał wziąć w obronę swoich piłkarzy. Sympatycy są już zniecierpliwieni oczekiwaniem na pierwsze wiosenne zwycięstwo zespołu.  Najlepszy strzelec w historii ekstraklasowych występów WKS i jeden z czołowych trenerów w Polsce jest traktowany we Wrocławiu jak legenda. Sympatycy Śląska bardzo doceniają pracę tego szkoleniowca i z tego powodu to właśnie on tłumaczył się za ostatnie niepowodzenia zespołu. (…)

 

„Tedi" po ostatnim gwizdku w meczu z Piastem podszedł pod trybunę najzagorzalszych fanów, podczas gdy jego zawodnicy na wysokości pola karnego dziękowali za doping.  - Tu pojawił się mały problem, bo nasi zawodnicy troszeczkę za daleko stali. Jako szef podszedłem, porozmawiałem z kibicami i na tym to zakończyliśmy - mówi Pawłowski, który w dzieciństwie był zagorzałym fanem Śląska.

 

Przegląd Sportowy - Dostają po kieszeni

 

Dawniej piłkarze na premiach sporo zarabiali, ale klub był niewypłacalny. Teraz jest odwrotnie - klub chce płacić i zapewnił środki na to, ale piłkarze nie wygrywają. Odkąd w Śląsku pojawił się Paweł Żelem (w listopadzie 2013 roku), rozpoczęła się terapia odchudzająca. Nowy szef klubu musiał znaleźć pieniądze m.in. na uregulowania liczonego w milionach złotych długu wynikającego z niewypłaconych premii. A Śląsk w poprzednich latach odnosił spore sukcesy - trzy lata z rzędu stawał na ligowym podium, był mistrzem Polski w 2012 roku, oczywiście grał w europejskich pucharach, co również wiązało się z wypłatami nagród dla piłkarzy. I kiedy wreszcie przeterminowane należności udało się spłacić, klub z czystym sumieniem mógł sobie wyznaczać nowe sportowe cele. Najpierw nowy trener Tadeusz Pawłowski ugasił pożar po Stanislavie Levym, kiedy drużynie zaczynała grozić nawet degradacja. Ostatecznie poprzedni sezon Śląsk ukończył jako najlepsza drużyna dolnej połówki tabeli, a celem w obecnych rozgrywkach był awans do czołowej ósemki. (…)

 

Źródłem finansowania dodatkowych nagród mają być przychody ze sprzedaży praw telewizyjnych, które w przypadku ligowych sukcesów byłyby odpowiednio wyższe. Oznacza to, że Śląsk tym zyskiem ze swoimi piłkarzami chce się podzielić, uznając, że to dobry sposób motywowania. Na razie jednak drenowanie klubowej kasy specjalnie mu nie grozi, bo w tym roku piłkarze podnieśli z boiska tylko nagrodę za pięć remisów.

 

Tuwroclaw.com - W czasie meczu Śląska z Lechią na Stadionie Wrocław chcą ustanowić kibicowski rekord Europy

 

1000 niepełnosprawnych kibiców na meczu przyjaźni Śląska Wrocław z Lechią. To jest nasz cel, który jednocześnie stanie się nowym rekordem Europy. - Do tej pory najwięcej niepełnosprawnych fanów piłki nożnej zgromadziło się w Szkocji, gdzie w trakcie jednych zawodów na trybunach znajdowało się ich ponad 700. 18 kwietnia na Stadionie Wrocław chcemy, by było ich jeszcze więcej - mówią we wrocławskim klubie. - Na mecz Śląska Wrocław z gdańską Lechią zapraszamy każdą osobę z niepełnosprawnością, dolnośląskie ośrodki, organizacje pozarządowe i szkoły zrzeszające osoby niepełnosprawne - informuje klub.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również