Wydarzenia

Przełamanie!

2016-09-03 13:10:00
Rezerwy WKS-u odniosły dziś pierwsze zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Arkadiusza Batora pokonali II zespół Miedzi Legnica 2:0 (1:0) po golach Matusika i Kotfasa.
Kibice zgromadzeni przy Oporowskiej oglądali dość wyrównane spotkanie. W pierwszych minutach aktywni byli goście, ale później do głosu zaczęli dochodzić wrocławianie. W 15 minucie doskonale na wolne pole wybiegł Matusik, który został wyraźnie zahaczony przez bramkarza Miedzianki, lecz arbiter pozostał niewzruszony i nie podyktował wydawałoby się ewidentnej „jedenastki”.

Kwadrans później skrzydłowy WKS-u miał już jednak więcej szczęścia – uderzył mocno w kierunku dalszego słupka i Śląsk objął prowadzenie. Tuż przed przerwą bliski podwyższenia na 2:0 był Wrótny, ale piłka po jego główce przeleciała nad poprzeczką.

Po zmianie stron gra toczyła się w zdecydowanie szybszym tempie, choć nadal żaden zespół nie uzyskał przewagi. W 75 minucie szybki kontratak WKS-u wykończył Kotfas i postawił tym samym „kropkę nad i” – legniczanie już się nie podnieśli. Piłkarze Śląska mieli jeszcze kilka okazji, by powiększyć rozmiary wygranej, ale w kluczowych momentach brakowało im trochę szczęścia.


Śląsk II Wrocław - Miedź II Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Matusik 30', Kotfas 75'

Śląsk II: Budzyński – Repski, Wrótny, Łuczkiewicz, A. Sobczak, Cieśla (Danielik 90'), Kohut, Kubacki, Matusik (Przybylski 89'), Kotfas (Kuriata 78'), Łuczak.


Autor: Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również