Wydarzenia

Przystanek Kraków

2020-09-05 10:00:00
Po porażce na inaugurację 2. ligi rezerwy Śląska Wrocław mogą się szybko zrehabilitować. Trójkolorowi jadą do Krakowa na mecz z Garbarnią, gdzie po raz pierwszy rozegrają wyjazdowe spotkanie na szczeblu centralnym.
Inauguracja sezonu nie wypadła po myśli Trójkolorowych. Wrocławianie przeważali w meczu ze Skrą Częstochowa, jednak przegrali 0:1. O niekorzystnym wyniku zadecydowała przede wszystkim świetna postawa bramkarza rywali - Mikołaja Biegańskiego, który radził sobie z uderzeniami między innymi Adriana Łyszczarza i Macieja Pałaszewskiego. 

Mimo niekorzystnego wyniku, można było dostrzec wiele pozytywnych elementów w grze wrocławian. Trójkolorowi grali ofensywnie i potrafili tworzyć sobie dobre sytuacje do zdobycia bramki. Zabrakło jedynie skuteczności. - Musimy dalej iść tą drogą, grać w piłkę, nie zważać na to, że przegraliśmy mecz, tylko dalej robić swoje. Chcemy stwarzać sytuacje, wykorzystywać je i do tego być czujni w defensywie. Będziemy  grali tak dalej i niczego nie zmienimy - mówił trener Piotr Jawny po spotkaniu ze Skrą Częstochowa.

Patrząc na ubiegły sezon i rozgrywki III ligi, Trójkolorowi mogą być spokojni o swoją formę wyjazdową. Zespół trenera Jawnego i Dymkowskiego w poprzednim sezonie wygrał pięć meczów wyjazdowych, dwa zremisował i dwa przegrał. 2. liga to inna rzeczywistość i wyższy poziom niż trzecioligowe rozgrywki, jednak Śląsk już w pierwszej kolejce pokazał, że podchodzi do przeciwnika bez kompleksów.

Rywalem WKS-u w 2. kolejce będzie Garbarnia Kraków. W ubiegłym tygodniu zespół Łukasza Surmy pauzował i spotkanie z rezerwami Śląska będzie dla niego inauguracją rozgrywek. W poprzednim sezonie Garbarnia radziła sobie bardzo dobrze i do ostatniej kolejki walczyła o miejsce uprawniające do gry w barażach o 1. ligę. Ostatecznie krakowianie zakończyli rozgrywki na 7. miejscu, tracąc zaledwie punkt do miejsca barażowego. Garbarnia zaczęła już rywalizację w Fortuna Pucharze Polski, gdzie z powodzeniem wystąpiła w 1. rundzie pokonując GKS Katowice 1:0. 

Początek spotkania Garbarnia Kraków - Śląsk II Wrocław o godzinie 17:00.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również