Wydarzenia

Przystanek Warszawa

2019-08-04 09:30:00
W 3. kolejce PKO Ekstraklasy piłkarzy Śląska Wrocław czeka wyprawa do Warszawy na mecz z Legią. Cel to kolejne trzy punkty w tym sezonie, ale zadanie nie będzie łatwe.
WKS świetnie rozpoczął sezon. Wyjazdowe zwycięstwo z Wisłą Kraków, a następnie pokonanie u siebie Piasta Gliwice sprawiło, że Śląsk jest jedynym zespołem obok Pogoni Szczecin, ktory ma komplet punktów po dwóch kolejkach. Wydarzenia z poprzednich tygodni to już jednak przeszłość i przed wrocławianami teoretycznie najtrudniejsze jak do tej pory wyzwanie - wyjazdowy mecz z Legią Warszawa. 

Trudno ocenić w jakiej dyspozycji znajdują się obecnie Legioniści. W europejskich pucharach nie przegrali jeszcze meczu, jednak bezbramkowe remisy z zespołami z Gibraltaru i Finlandii oraz styl gry pozwala mieć wątpliwości co do formy warszawskiego zespołu. W lidze, Legia przegrała w 1. kolejce z Pogonią Szczecin 1:2, a w kolejnym spotkaniu dopiero w doliczonym czasie gry zapewniła sobie zwycięstwo z Koroną Kielce (2:1) - Legia nie jest jeszcze ustabilizowana, ale ma sporo jakości. Początek sezonu jest bardzo trudny dla tych zespołów, które grają w kwalifikacjach europejskich pucharów - mówił Vitezslav Lavička na przedmeczowej konferencji prasowej. 

Trener Aleksandar Vuković potwierdził, że ze Śląskiem nie zagra kontuzjowany William Remy. Pod uwagę będzie za to brany Cafu, który pauzował w poprzednich spotkaniach. Szkoleniowiec Legii nie przewiduje aż tak wielu zmian w składzie jak w przypadku meczu z Koroną Kielce. 

Mimo że WKS wydaje się być w świetnej dyspozycji i właśnie ustanowił rekord sześciu ligowych zwycięstw z rzędu, to historia meczów przy Łazienkowskiej karze być ostrożnym. W 44 spotkaniach rozegranych przez Śląsk na stadionie Legii, zaledwie siedem kończyło się zwycięstwami Trójkolorowych, ośmiokrotnie padał remis a 29 razy wygrywali gospodarze. Piłkarze trenera Lavički jadą jednak do Warszawy pewni siebie - wiemy w jakiej sytuacji jest Legia i istnieje możliwość, żeby urwać im punkty, a może nawet wygrać. Każdy z nas zdaje sobie sprawę gdzie gramy, wiemy, że nie będzie łatwo, ale jeśli będziemy dobrze poukładani taktycznie to jesteśmy w stanie wygrać z każdym - mówił Łukasz Broź na przedmeczowej konferencji prasowej. 

Początek spotkania Legia Warszawa - Śląsk Wrocław o godzinie 17:30. Na naszej stronie będzie dostępna relacja live
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również