Wydarzenia

Rafał Leszczyński nowym zawodnikiem Śląska

2022-06-22 16:59:00
Nowym zawodnikiem WKS-u został Rafał Leszczyński. Bramkarz związał się z wrocławskim klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2024 roku.
Leszczyński rozpoczynał piłkarską karierę w Olimpii Warszawa. W lipcu 2009 roku został zawodnikiem Dolcana Ząbki i spędził tam aż sześć sezonów, po czym przeniósł się do Piasta Gliwice. Po krótkim pobycie w Gliwicach jego następnym krokiem w karierze było Podbeskidzie, gdzie grał przez cztery i pół sezonu, po czym zamienił Bielsko-Białą na Głogów.
 
- Szukaliśmy bramkarza z silną osobowością i określonym profilem piłkarskim, który będzie odpowiadał trenerowi. Rafał spełnia nasze wymagania i mamy nadzieję, że potwierdzi swoją wartość i wzmocni rywalizację o miejsce między słupkami - zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

 
W barwach Chrobrego Leszczyński był wyróżniającym się zawodnikiem i poważnie przyczynił się do tego, że jego zespół do końca bił się o awans do PKO BP Ekstraklasy. W poprzednim sezonie zaliczył imponującą serię 763 minut bez straconego gola, ustanawiając tym samym rekord I ligi biorąc pod uwagę dziesięć ostatnich sezonów. 
 
- Zdecydowałem się na Śląsk ponieważ to duży klub, a oprócz tego są tutaj też trenerzy, z którymi miałem już okazję wcześniej współpracować. Jestem bramkarzem, który nieźle gra nogami, staram się pomagać drużynie na przedpolu. Wiem jednak, że najwięcej powiedzą o mnie moje występy na boisku - mówił Leszczyński po podpisaniu kontraktu ze Śląskiem.

 
30-latek na zapleczu ekstraklasy rozegrał 224 spotkania, w których 74 razy zachował czyste konto. W swoim dorobku ma również jeden występ w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Norwegią, wygranym przez Biało-Czerwonych 3:0.

 
Witamy we Wrocławiu, Rafał!
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław