Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem w stolicy

2019-03-15 15:00:00
Obie ekipy po raz ostatni będę musiały sobie radzić bez zawodników, którzy otrzymali dłuższe zawieszenia za czerwone kartki. Prezentujemy raport kartkowy przed wyjazdowym starciem Śląska z Legią.
W ostatniej kolejce Śląsk pewnie pokonał Jagiellonię (2:0), okupując to zwycięstwo tylko jedną żółtą kartką. Zobaczył ją Mączyński, dla którego to trzecie takie napomnienie w sezonie. Tym samym dołączył on do Robaka, Cholewiaka i Picha - cała czwórka musi się mieć na baczności, bo kolejne "żółtko" oznacza przymusowy mecz pauzy.
 
Przeciwko Legii po raz ostatni trener Lavička nie będzie mógł skorzystać z Cotry. Serb został zawieszony za zagranie z 20. kolejki i do gry będzie mógł wrócić od starcia z Arką Gdynia, w 27. serii gier. Podobnie wygląda sytuacja Ramy'ego z Legii. Jego zawieszenie za czerwoną kartkę również wyklucza jego występ w sobotę, ale na kolejny mecz będzie już uprawniony do gry.
 
W Śląsku zagrożonych pauzą jest czterech graczy, w zespole mistrzów Polski - aż pięciu. Nagy, Szymański, Astiz, Hlousek oraz Cafu mają na swoim koncie po trzy żółte kartoniki. 
 
Spotkanie Legia - Śląsk w sobotę, 16 marca, o godz. 20:30 w Warszawie.
 
 
Pełna lista kartkowiczów w tym sezonie: 

Śląsk Wrocław:

Żółte kartki:
1 - Krzysztof Mączyński, Kamil Dankowski, Maciej Pałaszewski, Mariusz Pawelec, Arkadiusz Piech, Igors Tarasovs, Jakub Słowik
2 - Piotr Celeban, Jakub Łabojko, Wojciech Golla, Daniel Szczepan
3 - Mateusz Cholewiak, Djordje Cotra, Marcin Robak, Robert Pich, Krzysztof Mączyński
4 - Mateusz Radecki, Michał Chrapek, Farshad Ahmadzadeh,
5 - Łukasz Broź
6 - Augusto

Czerwone kartki:
1 - Augusto, Mateusz Cholewiak, Arkadiusz Piech, Djordje Cotra
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również