Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem z beniaminkiem

2020-06-14 10:30:00
Do ostatniego meczu rundy zasadniczej WKS przystąpi bez zawieszeń, ale z dwoma zawodnikami zagrożonymi. Jeden z nich jest w tym gronie już od ośmiu miesięcy!
Wygrana w Płocku pozwoliła Śląskowi awansować na trzecie miejsce w tabeli i zapewnić sobie miejsce w grupie mistrzowskiej. Zwycięstwo z Nafciarzami (2:1) zostało "okupione" jedną żółtą kartką w szeregach wrocławian. Otrzymał ją Israel Puerto. Dla Hiszpana było to piąte napomnienie w sezonie, więc może być dość spokojny - to przymusowej przerwy potrzebuje jeszcze trzech "żółtek".
 
Zagrożeni zawieszeniem są dwaj pomocnicy WKS-u - Przemysław Płacheta i Diego Żivulić. Dla Polaka będzie to już 19 kolejne spotkanie, w którym musi się mieć na baczności. Trzecią żółtą kartkę otrzymał bowiem w 11. kolejce, 4 października przeciwko Jagiellonii. Od tej pory jest w gronie zagrożonych, ale nadal nie został napomniany po raz czwarty.
 
Zawodnikiem z największą liczbą żółtych kartek w Śląsku Wrocław pozostaje Krzysztof Mączyński (10). W sumie napomnienia otrzymało w tym sezonie 16 graczy WKS-u.

Mecz Śląsk - ŁKS w niedzielę, 14 czerwca, o godz. 18 na Stadionie Wrocław. 
 
Pełna lista kartkowiczów Śląska Wrocław w tym sezonie: 
 
Żółte kartki:
1 - Piotr Celeban, Daniel Szczepan, Matus Putnocky, Piotr Samiec-Talar, Márk Tamás
2 - Robert Pich, Filip Marković, Lubambo Musonda, Dino Stiglec
3 - Przemysław Płacheta, Diego Żivulić
5 - Jakub Łabojko, Michał Chrapek, Israel Puerto
8 - Wojciech Golla
10 - Krzysztof Mączyński

Czerwone kartki:
1 - Krzysztof Mączyński, Filip Marković
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również