Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem z Kolejorzem

2020-06-28 10:40:00
Przed Śląskiem kolejne spotkanie w grupie mistrzowskiej PKO Ekstraklasy. Po zawieszeniu do gry może wrócić Diego Żivulić, ale na kartki musi uważać trójka piłkarzy WKS-u. Prezentujemy raport kartkowy przed meczem z Lechem.
Śląsk przed trzema dniami w ładnym stylu pokonał u siebie Cracovię (3:2), zbliżając się do pierwszej trójki w tabeli. Poza trzema bramkami, Trójkolorowi "zdobyli" również trzy żółte kartki. Otrzymali je Tamás, Musonda i Chrapek.

Dla Zambijczyka napomnienie przeciwko Pasom było trzecim w bieżącym sezonie. Tym samym 25-latek dołącza do Płachety w gronie zagrożonych zawieszeniem zawodników. Dla Polaka będzie to już 22 kolejny mecz, w którym musi się mieć na baczności. Trzecią żółtą kartkę otrzymał bowiem w 11. kolejce, 4 października przeciwko Jagiellonii. Od tej pory jest w gronie zagrożonych, ale nadal nie został napomniany po raz czwarty.

Zagrożony, ale aż dwoma spotkaniami pauzy, jest również Mączyński, który ma na swoim koncie 11 żółtych kartek. Kolejna oznacza dwa mecze przymusowej przerwy.

Na mecz z Lechem do gry może wrócić Żivulić, który po starciu w Warszawie był zawieszony w spotkaniu przeciwko Cracovii.
 
W sumie napomnienia otrzymało w tym sezonie 17 graczy WKS-u.

Mecz Śląsk - Lech w czwartek, 28 czerwca, o godz. 17:30 na Stadionie Wrocław.
 
Pełna lista kartkowiczów Śląska Wrocław w tym sezonie: 
 
Żółte kartki:
1 - Piotr Celeban, Daniel Szczepan, Matus Putnocky, Piotr Samiec-Talar, Damian Gąska
2 - Robert Pich, Filip Marković, Dino Stiglec, Márk Tamás
3 - Przemysław Płacheta, Lubambo Musonda
5 - Jakub Łabojko, Israel Puerto, Diego Żivulić
6 - Michał Chrapek
8 - Wojciech Golla
11 - Krzysztof Mączyński

Czerwone kartki:
1 - Krzysztof Mączyński, Filip Marković, Diego Żivulić
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również