Wydarzenia

Raport kartkowy przed meczem z Sandecją

2018-03-02 14:00:00
Bez Kamila Vacka będzie musiał radzić sobie zespół Śląska w sobotnim starciu z Sandecją Nowy Sącz.
Podczas ostatniego meczu, w Poznaniu z Lechem, tylko jeden piłkarz Śląska napomniany został żółtą kartką. Niestety, był to Kamil Vacek, czyli jedyny zawodnik zagrożony absencją. Dla Czecha było to czwarte "żółtko" w sezonie, a to oznacza, że nie pomoże kolegom w meczu przeciwko Sandecji. Przypomnijmy, że Vacek w Poznaniu zaliczył asystę przy bramce Marcina Robaka.

Wykluczenie czeskiego rozgrywającego sprawia, że przeciwko Sandecji Tadeusz Pawłowski będzie miał ograniczone pole manewru w środku pola. Oznbacza to również, że w sobotnim spotkaniu żaden zawodnik WKS-u nie będzie bezpośrednio zagrożny przymusową pauzą w 27. kolejce. Ani jeden gracz nie ma bowiem na koncie trzech, siedmiu czy też jedenastu kartek, przy których każda kolejna oznaczałaby wykluczenie z następnego mecz. Absencja w kolejnej serii gier może spotkać zawodników Śląska tylko w przypadku czerwonej kartki (lub dwóch żółtych w przypadku Robaka, Koseckiego, Tarasovsa, Celebana, Lewandowskiego i Augusto).

Dwie żółte kartki w jednym meczu to coś, co spotkało ostatnio zespół Sandecji Nowy Sącz, a konkretnie Płamena Kraczunowa. Było to dla niego kolejno szóste i siódme "żółtko" w sezonie. Konsekwencją była oczywiście czerwona kartka, ale nie pauza w kolejnym meczu. Trener Kazimierz Moskal może skorzystać ze wszystkich zdrowych piłkarzy.

 
 
Pełna lista kartkowiczów w tym sezonie: 

Śląsk Wrocław:

Żółte kartki:
1 - Dragoljub Srnić, Boban Jović, Konrad Popława, Djorde Cotra, Robert Pich, Sebastian Bergier, Jakub Słowik, Tim Rieder
2 - Łukasz Madej, Michał Mak, Igor Tarasovs, Piotr Celeban, Mateusz Lewandowski, Augusto
4 - Mariusz Pawelec, Kamil Vacek
5 - Michał Chrapek, Sito Riera, Arkadiusz Piech
6 - Jakub Kosecki, Marcin Robak
 
Czerwone kartki:
1 - Igor Tarasovs, Augusto
 
Sandecja Nowy Sącz
 
Żółte kartki:
1 - Jakub Grić, Bartłomiej Kasprzak, Jonatan Straus
2 - Maciej Małkowski, Adrian Danek, Adrian Basta
3 - Lukáš Kubáň, Dawid Szufryn, Wojciech Trochim
4 - Patrik Mráz, Aleksandyr Kolew, Bartłomiej Dudzic, Grzegorz Baran
5 - Michal Piter-Bučko, Łukasz Piszczek
7 - Płamen Kraczunow
 
Czerwone kartki:
1 - Płamen Kraczunow, Filip Piszczek
2 - Grzegorz Baran
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również