Wydarzenia

Raporty statystyczne po #LEGŚLĄ

2020-06-22 09:25:00
Chociaż w sporej części statystyk WKS osiągnął przewagę nad Legią, to zwycięstwo gospodarzy było tego dnia zasłużone. Prezentujemy raporty statystyczne i fitness po spotkaniu Śląska z Legią.
W niedzielne popołudnie WKS przebiegł 106,49 km, o jeden kilometr mniej od gospodarzy, choć spory wpływ na to miała gra w osłabieniu przez blisko kwadrans po czerwonej kartce Żivulicia. Śląsk wypadł też lepiej w statystyce posiadania piłki (58% do 42%), co także miało wpływ na nieco mniej pokonanych kilometrów. Wśród graczy wrocławian najwięcej przebiegł Dino Stiglec. Chorwat zaliczył 10,62 km i po raz pierwszy w tym roku był pod tym względem najlepszym piłkarzem zielono-biało-czerwonych. Lewy obrońca osiągnął również najwyższy wynik w statystyce InStat Index, mierzącej efektywność piłkarzy (285) oraz pod względem skuteczności pojedynków (83%, 10/12).
 
Kolejny raz najwięcej sprintów wykonał Przemysław Płacheta (18), ale najwyższą prędkość rozwinął tym razem Filip Marković, któremu zmierzono 34,24 km/h. Choć w ofensywie WKS zaprezentował zbyt mało, by zdobyć bramkę, widoczny był napastnik wrocławian, Erik Exposito. Hiszpan zaliczył najwięcej pojedynków (29, z czego 11 zwycięskich), dryblingów (6/11) oraz strzałów (2). Tyle samo uderzeń na bramkę oddał Krzysztof Mączyński. Kapitan do spółki ze Stiglecem osiągnął najwyższy rezultat udanych odbiorów. Najskuteczniej podającymi byli z kolei Matus Putnocky (91%, 43/47) oraz Mark Tamás (90%, 53/59).

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczowe TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również