Wydarzenia

Raporty statystyczne po #LGDŚLĄ

2020-11-21 11:59:00
Zaległe spotkanie Lechii Gdańsk ze Śląskiem Wrocław w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Prezentujemy statystyki i raport fitness z tego meczu.
Na stadionie w Gdańsku więcej kilometrów pokonali goście z Wrocławia, którzy przebiegli 109,67 km wobec 107,58 km to po stronie gospodarzy. W szeregach wrocławian najdłuższy dystans w nogach ma po meczu kapitan, Krzysztof Mączyński (10,64 km). Pod względem szybkości wyróżnił się z kolei Fabian Piasecki. Napastnik zaliczył najwięcej sprintów (11) oraz osiągnął najwyższą prędkość (32,99 km/h).
 
Dobre wejście do gry zawodników z ławki rezerwowych ma swoje odzwierciedlenie w statystyce InStat Index, w której najlepszy wynik osiągnął Bartłomiej Pawłowski (282), za nim uplasował się Maciej Pałaszewski (280), a dopiero dalej zawodnicy wyjściowej jedenastki, z Robertem Pichem (273) na czele. Słowa oddał również najwięcej strzałów (2 celne na 3 wykonane).
 
Pod względem dokładności podań wrocławianie wypadli słabiej od gdańszczan (75% dokładności WKS-u przy 82% Lechii), ale na wyróżnienie zasługuje Mączyński, który posyłał zagrania do kolegów z aż 92% skutecznością (34/37). Najwięcej pojedynków wygrywał Piotr Celeban (14/23), a najskuteczniej robił to Pałaszewski (82%, 9/11). Rezerwowy pomocnik zaliczył również najwięcej udanych odbiorów (4). Mateusz Praszelik i Marcel Zylla byli z kolei najlepsi w statystyce dryblingów (po 3 udane na 5 prób).

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczu TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowsk

Zobacz również