Wydarzenia

Raporty statystyczne po #LPOŚLĄ

2022-08-16 17:00:00
W 5. kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Lecha Poznań 1:0. Przyjrzyjmy się statystykom z tego spotkania.
Wojskowi w meczu z Kolejorzem utrzymywali się przy piłce przez 36% czasu gry. To wystarczyło do oddania siedmiu strzałów na bramkę rywala, z czego trzy okazały się celne, a jeden ustalił wynik. Zawodnicy Śląska wykonali 316 próby podań, ale do celu dotarło tylko 222 – ten element z pewnością mógłby zostać poprawiony. Pod względem dokładności zagrań należy wyróżnić Matiasa Nahuela, który wszedł na boisko po przerwie i zanotował trzynaście celnych podań i tylko jedno niecelne. Za to najczęściej – 35 razy – piłka znajdowała adresata po zagraniach Patricka Olsena.

Wrocławianie podjęli 20 prób dryblingów i było to o pięć więcej niż Lech. Najczęściej, bo pięć razy i najskuteczniej, bo cztery, robił to w drużynie Śląska Erik Exposito. Napastnik często próbował tworzyć przewagę w pojedynkach jeden na jeden i sporo takich prób kończył powodzeniem.

Drużyna trenera Djudrjevicia nie stwarzała w Poznaniu wielkiego zagrożenia przy pomocy dośrodkowań, których wykonała tylko pięć, z czego jedno było celne. Lechowi udało się w ten sposób znaleźć partnera z drużyny dwa razy, ale skutecznością również nie grzeszyli, bo próbowali aż 24 razy.

Zawodnicy Śląska przebiegli razem 109,77 kilometra i było to o ponad półtora więcej niż rywale. Statystyki biegowe są w przypadku tego meczu wyrównane, jednak zarówno przy sprintach (powyżej 25,2 km/h) jak i przy szybkim biegu (19,8-25,2 km/h) lepiej wypada WKS. Wojskowi wykonali 91 sprintów (85 rywala) i 493 szybkich biegów (485 rywala). Najszybszy w drużynie był Patryk Janasik, któremu zmierzono prędkość 32,85 km/h. Najwięcej sprintów w całym spotkaniu - 15 - wykonał za to lewy obrońca Śląska, Victor Garcia. Najdłuższy dystans spośród Trójkolorowych pokonał tym razem Petr Schwarz. Czeski zawodnik przebiegł 11,20 kilometra.

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Raport fitness

Raport statystyczne

Autor: Piotr Paluszek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również