Wydarzenia

Raporty statystyczne po #PIAŚLĄ

2022-09-19 19:00:00
W 10. kolejce PKO Ekstraklasy Wojskowi zremisowali na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:1. Według trenera Djurdjevicia był to jeden z lepszych meczów w wykonaniu Śląska pod jego wodzą. Sprawdźmy czy statystyki odzwierciedlają boiskowe wydarzenia.
Większość statystyk wskazuje mniej lub bardziej na przewagę Wojskowych. Posiadanie piłki, przy której Śląsk utrzymywał się przez 56% czasu. Strzały, których było 12, a 5 z nich trafiało w światło bramki. Przeciwnik w tym samym czasie oddał 7 prób, z których 3 okazały się celne. W przypadku rzutów rożnych wynik to aż 5:0 dla Trójkolorowych. Gospodarze byli górą także w liczbie wykonanych podań oraz tych, które finalnie znajdowały adresata. Dodatkowo piłkarze Djurdjevicia osiągnęli poziom celności podań na poziomie 84%, przy 79% Piasta. Goście zanotowali jedynie więcej dośrodkowań, jednak przy 19 próbach tylko 3 dotarły do kolegi z zespołu. Śląsk postawił na jakość i oddał mniej wrzutek - 13, ale więcej celnych - 4.

Raport fitness:

Łączny dystans:
 109,91 km - 110,11 km
Sprinty (powyżej 25,2 km/h): 80 - 102
Dystans sprintów: 1,48 km - 1,87 km
Szybki bieg (19,8-25,2 km/h): 487 - 505
Dystans szybkiego biegu: 6,49 km - 6,81 km

Indywidualnie najlepiej wypadł zawodnik Piasta Jorge Felix, który przebiegł 11,51 kilometrów. Po stronie Śląska najwięcej wybiegał Patrick Olsen - 10,74 kilometrów. Pod względem liczby sprintów John Yeboah (22) bije na głowę najlepszego wśród gospodarzy Jakuba Holubka, któremu naliczono o 10 mniej. Nieobecność Konrada Poprawy wykorzystał Nahuel Leiva, któremu zmierzono największą prędkość w trakcie piątkowego spotkania - 32,84 km/h. Widać, że kolejne minuty spędzane na boisku zbliżają Hiszpana do optymalnej formy. 

Tym razem swoją szansę w środku pola dostał młodziutki Karol Borys. Pomocnik Śląska rozegrał 77 minut i to wystarczyło mu do wybiegania ponad 10,46 kilometrów, co było trzecim wynikiem w drużynie. Jak sam przyznał, pod koniec odczuwał już zmęczenie, jednak dopóki miał siły, to grał prawie bezbłędnie. Spośród jego podań, których było 27, tylko 2 okazały się niecelne. Przy tym Karol zaliczył jedno podanie kluczowe oraz jeden udany drybling. Najwięcej razy przeciwnika oszukał tym razem John Yeboah - 3, a dotychczasowy najlepszy drybler Wojskowych - Erik Exposito - tym razem nie zanotował nawet jednej próby.

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Raport fitness

Statystyki meczu
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również