Wydarzenia

Raporty statystyczne po #ŚLĄCRA

2020-06-26 09:00:00
Bardzo efektownie Śląsk rozpoczął zmagania w grupie mistrzowskiej na swoim stadionie. Po zeszłotygodniowej porażce w Warszawie z Legią, tym razem Trójkolorowi 3:2 pokonali Cracovię. Prezentujemy statystyki oraz raport fitness z tego meczu.
Wygrana z Pasami to zasługa dobrej gry całej drużyny, co na pomeczowej konferencji podkreślał trener Lavička, jednak tak on, jak i kibice oglądający to spotkanie na trybunach lub w telewizji, przyznali, że jeden zawodnik zasłużył na wyróżnienie. Kapitalne zawody rozegrał Przemysław Płacheta. Skrzydłowy zdobył dwie bramki, zaliczył asystę i wyróżniał się niemal przez cały mecz, co ma swoje odzwierciedlenie w statystykach.

Bohater starcia przeciw Cracovii niemal tradycyjnie zaliczył najlepsze wyniki pod względem maksymalnej prędkości (34,70 km/h) oraz liczby wykonanych sprintów (20). Płacheta osiągnął również najwyższy wynik w statystyce InStatIndex, mierzącej efektywność piłkarzy (387). Wykonał też najwięcej strzałów w ogóle (7), jak i strzałów celnych (3).

Doceniając występ młodzieżowca nie sposób jednak nie zauważyć chociażby kolejnego bardzo dobrego meczu w wykonaniu Erika Exposito. Hiszpan do gola i asysty dołożył 14 wygranych pojedynków, 2 podania kluczowe oraz 6 udanych dryblingów. We wszystkich tych statystykach były to najlepsze wyniki w zespole Śląska. Jego wysoki InStat Index (331) przebił tylko Płacheta.

Najdłuższy pokonany dystans po raz kolejny zaliczył kapitan, Krzysztof Mączyński (10,89 km). Pod względem skuteczności podań najlepiej wypadł Dino Stiglec (47/54, 87%), a najwięcej skutecznych odbiorów na swoje konto zapisał wracający do podstawowej jedenastki Jakub Łabojko (5).

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczowe TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również