Wydarzenia

Raporty statystyczne po #ŚLĄLGD

2021-04-11 13:30:00
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk w 24. kolejce PKO Ekstraklasy. Prezentujemy statystyki i raport fitness z tego spotkania.
Zawodnikiem, który pokonał najdłuższy dystans w meczu był grający w roli lewego wahadłowego Dino Stiglec. Chorwat przebiegł 11,66 km. W liczbie sprintów najlepszy wynik osiągnął z kolei drugi z wahadłowych, Patryk Janasik (14), natomiast najwyższą prędkość maksymalną ponownie osiągnął Konrad Poprawa (33,22 km/h).

Najwyższy wynik w kategorii InStat Index, mierzącej efektywność piłkarzy osiągnął Krzysztof Mączyński (289). Tuż za nim znaleźli się Stiglec (276) i Poprawa (263).

Dobry występ zaliczyli przeciwko gdańszczanom środkowi obrońcy WKS-u. Widać to również w statystykach. Wspomniany Poprawa osiągnął najwyższą skuteczność wygranych pojedynków (14/18, 78%), a Łukasz Bejger najwyższą skuteczność podań (57/65, 88%). Obaj stoperzy znaleźli się też na szczycie listy zawodników z największą liczbą odzyskanych piłek. Poprawa miał ich 14, Bejger - 10.

W statystyce dryblingów zdecydowanie wyróżnił się Waldemar Sobota, osiągając stuprocentową skuteczność i świetny wynik 7/7 udanych dryblingów. Krzysztof Mączyński zaliczył z kolei najwięcej podań kluczowych (3) oraz odbiorów (4), a Erik Exposito oddał najwięcej strzałów (5) i wygrał najwięcej pojedynków w powietrzu (6).

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczu TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

 

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również