Wydarzenia

Raporty statystyczne po #WPŁŚLĄ

2020-06-11 10:10:00
Wrocławianie pokonali w Płocku Wisłę 2:1 i zapewnili sobie udział w grupie mistrzowskiej. Przyglądamy się statystykom i raportom fitness z tego niezwykle ważnego meczu.
Przeciwko Wiśle Śląsk przebiegł niespełna 107,5 km, nieco mniej od gospodarzy (110 km), co wynika oczywiście również z obrazu gry - goście prowadzili atak pozycyjny, a Nafciarze biegali za piłką. Najdłuższy dystans wśród graczy Trójkolorowych pokonał kapitan, Krzysztof Mączyński - 10,85 km. Najszybszy był ponownie Przemysław Płacheta, który osiągnął najwyższą prędkość maksymalną (34,10 km/h) i wykonał najwięcej sprintów (16).

W statystyce InStat Index, mierzącej efektywność piłkarzy, najwyższy wynik w szeregach wrocławian osiąnął Robert Pich (326). Słowak zaliczył kapitalne wejście z ławki rezerwowych, które okrasił pięknym golem oraz asystą. Za jego plecami znaleźli się środkowi obrońcy WKS-u. Israel Puerto może się pochwalić najwyższą skutecznością pojedynków (15/19, 79%), a Márk Tamás - najwyższą skutecznością podań (81/83, 98%).

Po raz pierwszy po przerwie spowodowanej epidemią w wyjściowym składzie pojawił się Lubambo Musonda. Zambijczyk po meczu znalazł się na pierwszym miejscu w statystyce udanych odbiorów oraz dryblingów. Najwięcej strzałów oddał z kolei Michał Chrapek, a najwięcej celnych - Erik Exposito.

Po więcej informacji i statystyk zapraszamy do poniższych raportów. Informacje pochodzą z oficjalnych statystyk dostarczanych przez Ekstraklasę S.A.

Statystyki meczowe TUTAJ

Raport fitness TUTAJ

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również