Wydarzenia

Rekordowa seria Śląska

2019-08-01 15:00:00
Wygrana z Piastem Gliwice sprawiła, że zespół trenera Vitezslava Lavički zaliczył szóste zwycięstwo w lidze z rzędu i ustanowił tym samym nowy rekord klubu.
Seria Śląska rozpoczęła się 5 maja 2019 roku. Walczący wówczas o utrzymanie WKS jechał do Sosnowca na mecz z Zagłębiem. Celem i zarazem koniecznością było zdobycie trzech punktów ponieważ wrocławianie znajdowali się wtedy w strefie spadkowej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem WKS-u 4:2. Świetnie spisał się m.in. Mateusz Cholewiak, który zdobył dwie bramki.
 
W kolejny meczu Śląsk zmierzył się na własnym boisku z Wisłą Płock. Po bardzo wymagającym spotkaniu, piłkarze trenera Lavički wygrali 2:1 i uciekli ze strefy spadkowej. Następny mecz WKS rozegrał w Legnicy, gdzie pokonał miejscową Miedź 2:0 i tym samym zapewnił sobie utrzymanie. Na zakończenie rozgrywek wrocławianie pewnie pokonali Arkę Gdynia 4:0. 
 
Nowy sezon WKS rozpoczął od wygranej 1:0 z Wisłą w Krakowie. Następnie pokonał u siebie Piasta Gliwice 2:1. Tym samym zespół trenera Lavički przebił osiągnięcie zespołu z sezonu 76/77, która wygrała pięć meczów z rzędu. Drużyna prowadzona wówczas przez Władysława Żmudę pokonała Zagłębie Sosnowiec (2:0), Pogoń Szczecin (2:1), Odrę Opole (2:0), Legię Warszawa (0:1) i Wisłę Kraków (2:0). Seria zwycięstw z sezonu 76/77 mocno przyczyniła się do zdobycia przez Śląsk pierwszego mistrzostwa Polski w historii klubu. 
 
Obecni rekordziści będą mogli przedłużyć serię wygranych do siedmiu już w najbliższa niedzielę, kiedy przy Łazienkowskiej zmierzą się z Legią Warszawa.

 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również