Wydarzenia

Remis na zakończenie

2017-01-31 16:30:00
Śląsk Wrocław w ostatnim sparingu na obozie w Side zremisował z niemieckim zespołem SV Waldhof Mannheim 1:1. Bramkę dla Trójkolorowych zdobył Mariusz Idzik.
W sparingu z SV Waldhof Mannheim trener Jan Urban do pierwszej jedenastki desygnował zawodników, którzy we wcześniejszych spotkaniach nie grali, bądź rozpoczynali mecze na ławce rezerwowych.
 
W takim zestawieniu Śląsk grał pierwszy raz, co momentami było widać na boisku. W pierwszej połowie byliśmy świadkami wyrównanej gry, a sam mecz toczył się głównie w środkowej części boiska. 
 
Obie drużyny stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramki, ale po pierwszej połowie rezultat brzmiał 1:0. Wynik w 43 minucie strzałem zza pola karnego otworzył Mariusz Idzik.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, ale rywale w 65. minucie zdołali doprowadzić do wyrównania. Śląsk chciał jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, ale wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie Jan Urban przeprowadził kilka zmian. 

Podczas obozu w Side WKS rozegrał trzy sparingi, dwa wygrał i jeden zremisował.
 
Śląsk – SV Waldhof 1:1 (1:0)

Bramka dla Śląska:
 
43’ -  Mariusz Idzik 1:0
 
Skład: Kamenar - Alvarinho (65' Celeban), Dvali, Wiech, Zieliński - Stjepanović, Grajciar (65' Kovacević), Engels, Łyszczarz (65. Riera), Roman - Idzik (65. Biliński).
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również