Wydarzenia

Rezerwy ponownie zwycięskie

2020-02-01 17:00:00
Po porażce z Górnikiem Polkowice rezerwy Sląska Wrocław szybko wróciły na właściwe tory. Wrocławianie wygrali w sparingu z Miedzią II Legnica 2:1.
Trener Jawny, w przeciwieństwie do poprzednich sparingów, mógł skorzystać z zawodników, którzy wcześniej przebywali z pierwszym zespołem na obozie w cypryjskiej Ayia Napie. Byli to Dariusz Szczerbal, Bartłomiej Frasik, Konrad Poprawa, Marcin Szpakowski i Grzegorz Kotowicz. Okazję do pokazania swoich umiejętności miał testowany w tym meczu Nataniel Wybraniec, który na co dzień występuje w Piaście Żerniki.

Na bramki w tym spotkaniu trzeba było czekać do drugiej połowy. W 48. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Tomaszu Mamisie, do jedenastki podszedł Marcin Szpakowski i pewnie ją wykorzystał. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do wyrównania w 66. minucie. Śląsk nie poddawał się i w 80. minucie zapewnił sobie zwycięstwo, dzięki Szpakowskiemu, który po raz kolejny trafił z rzutu karnego. 

Miedź II Legnica - Śląsk II Wrocław 1:2 (0:0)
Bramki: Szpakowski (2)

Skład (I połowa): Szczerbal - Sobczak, Poprawa, Wiech, Caliński, testowany, Szpakowski, Krocz, Jarzębowski, Kotowicz, Głowieńkowski

II połowa: Frasik - Trepczyński, Poprawa, Kucharczyk, Wypart, Szymański, Szpakowski, Młynarczyk, Mamis, Buławski, Kotowicz
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również