Wydarzenia

Riera: Czuć pozytywną energię

2016-10-20 15:00:00
- To dla nas bardzo ważne spotkanie, chcemy w końcu przełamać niemoc na własnym stadionie – mówi Sito Riera przed meczem z Cracovią.
Na czternaście meczów Śląska z Cracovią we Wrocławiu Trójkolorowi wygrali dziewięć, padły cztery remisy i tylko raz lepsi okazywali się rywale. W sobotę liczymy na kolejne zwycięstwo z krakowianami. - Chcemy zwyciężyć dla siebie i dla kibiców – zapowiada Riera. – Czujemy się przede wszystkim pewniejsi siebie po ostatniej wygranej w Kielcach. W zespole czuć pozytywną energię. Ostatnie zwycięstwo dodało nam też dodatkowych sił, ale potwierdzić musimy to na boisku.  

Rywalizacja o miejsce w składzie drużyny Mariusza Rumaka jest bardzo wyrównana, ale jak podkreśla Hiszpan płyną z tego same korzyści. – Oczywiście chciałbym grać więcej. Każdy by chciał, ale teraz najważniejszy jest zespół - komentuje Sito. - My, jako drużyna musimy zacząć regularnie punktować, nie zależnie czy ja gram czy nie. Na treningu daję z siebie sto procent, podobnie jak koledzy. Rywalizacja na każdej pozycji jest potrzebna, bo automatycznie wzrasta poziom sportowy. Myślę, ze z każdym treningiem jesteśmy mocniejsi. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również