Wydarzenia

Riera i Kokoszka po wygranej z GKS-em

2017-02-04 14:45:00
Sześć meczów, trzy zwycięstwa i trzy remisy - to bilans sparingów WKS-u przed powrotem LOTTO Ekstraklasy. Wygraną 1:0 z GKS-em Katowice, w ostatnim meczu sparingowym, skomentowali Sito Riera i Adam Kokoszka.
Sito Riera: Graliśmy dziś dobrze. Staraliśmy budować akcje od tyłu po samo pole karne, rozgrywać piłkę i prowadzić grę. Po obozie w Turcji z pewnością będziemy lepsi fizycznie. Teraz jest jeszcze trochę zmeczenia, ale z dnia na dzień czujemy się silniejsi. Wielu z nas grało dziś pełne spotkanie i nie wyglądało to źle. 
 
Zmierzyliśmy się z dobrą drużyną, co prawda z niższej ligi, ale oni potrafią grać. Nie wiem, czy to był nasz najlepszy sparing w tym okresie przygotowawczym. W Turcji dwa pierwsze mecze też były bardzo dobre. Ważne, że wygrywamy i czekamy już na ligę.

Adam Kokoszka: Wyglądaliśmy dziś naprawdę nieźle. Mierzyliśmy się z przeciwnikiem z niższej klasy rozgrywkowej, więc na pewno musimy oczekiwać od siebie, że będziemy prowadzić grę. Czuć jednak jeszcze wymagający obóz, jesteśmy nadal nieco zmęczeni. Cieszy, że strwarzamy sytuacje, ale znów nie jesteśmy wystarczająco skuteczni. Musimy nad tym popracować, bo wynik dziś powinien być wyższy.
 
Czy dziś grał ten skład, który wystąpi z Wisłą Płock to pytanie do trenera. Z pewnością chciał jeszcze przetestować ustawienie, dać pograć zawodnikom w pełnym wymiarze czasowym.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również