Wydarzenia

Riera: Najważniejsze, to budować formę fizyczną

2018-01-28 19:00:00
- W okresie przygotowawczym ważniejsze jest zbudowanie formy fizycznej, niż sam wynik sparingu. Rywal zagrał dobrze w pressingu, w drugiej połowie lepiej sobie z tym radziliśmy, ale niestety zdołali zdobyć bramkę - mowi po pierwszym cypryjskim sparingu Sito Riera, jeden z najlepszych graczy Śląska w starciu z Mladą Boleslav (0:1).
Sito Riera: Odczucia po sparingu nie są najlepsze, ale też i nie najgorsze. Mamy teraz dużo treningów, nogi są ciężkie, to normalne. Kolejne mecze powinniśmy jednak grać szybciej, większą uwagę przykładać do wszystkich małych detali, które w ogólnym rozrachunku są bardzo ważne.
 
Rywal zagrał solidnie, był mocny w pressingu. Wydają się być niezłą drużyną. Oczywiście, w okresie przygotowawczym ważniejsze jest zbudowanie formy fizycznej, "wybieganie" meczu, niż sam wynik.
 
Druga połowa była chyba dla nas lepsza, w pierwszej mieliśmy więcej problemów z ich pressingiem, z tym by rozegrać piłkę. Po zmianie stron lepiej sobie z tym radziliśmy, przez co rywale nie mieli znacznie mniej sytuacji podbramkowych. Niestety, jedną z nielicznych szans zamienili na gola.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również