Wydarzenia

Robak: Drużyna na pierwszym miejscu

2017-09-17 18:00:00
- Na pierwszym miejscu zawsze jest drużyna. Dążę do tego, by moje bramki dawały zwycięstwa mojemu zespołowi – mówi najlepszy strzelec Śląska w tym sezonie Marcin Robak.

O meczu z Górnikiem

 
Marcin Robak: Pamiętam, że grając jeszcze w innych klubach, to mecze z Górnikiem leżały mi pod względem bramek. Znów udało mi się zdobyć dwa gole, ale szkoda, że dały nam tylko remis. Górnik wysoko zawiesił poprzeczkę, grał bardzo dobrze przez 90 minut i myślę, że stworzyliśmy ciekawe widowisko. 
 
Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. W pierwszych minutach mogli wbić nam nawet dwie bramki, a po takim ciosie trudno byłoby się podnieść. Nam jednak udało się przetrzymać ten okres i później uspokoiliśmy grę. My za to mieliśmy lepszą drugą połowę. Stworzyliśmy sporo okazji do zdobycia kontaktowej bramki i fajnie, że to w końcu się udało. Rzut karny rzeczywiście był kontrowersyjny, ale sędzia zachował się mądrze. Minęło kilkadziesiąt sekund i dopiero po zakończonej akcji arbiter zdecydował się skorzystać z systemu VAR. Słusznie, gdyż z mojej perspektywy jedenastka nam się należała.
 

O formie strzeleckiej

 
Marcin Robak: Przede wszystkim patrzę na dobro zespołu. Cieszę się, że dwukrotnie udało nam się odrobić straty i doprowadzić do remisu. Nie patrzę na statystyki indywidualne w trakcie sezonu. Z rywalizacji z Igorem Angulo jestem zadowolony, ale na pierwszym miejscu jest drużyna i dążę do tego, by moje bramki dawały zwycięstwa. 
 
Przed nami spotkanie z Lechem Poznań, które będzie dla mnie szczególne. Liczę na dobrą grę całego zespołu, a ja zrobię wszystko, by w tym spotkaniu zdobyć bramkę.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również