Wydarzenia

Robak i Cholewiak po meczu w Gliwicach

2019-03-01 20:15:00
Kapitan Śląska Marcin Robak oraz Mateusz Cholewiak skomentowali porażkę z Piastem Gliwice 0:2 (0:1).
Marcin Robak: Przegrywamy zasłużenie z Piastem, który był po prostu lepszy. W końcowej fazie meczu miałem okazję do zdobycia honorowej bramki, ale niestety to się nie udało i rywale wygrali 2:0. Wydaje mi się, że źle weszliśmy w mecz, popełnialiśmy proste błędy i Piast stwarzał sobie przez to okazje bramkowe. Dwie z nich zamienił na gole i to przeciwnik cieszył się z trzech punktów.
 
Mateusz Cholewiak: Wiedzieliśmy, że rywale na własnym boisku są mocni i bardzo rzadko przegrywają, ale przyjechaliśmy tu po zwycięstwo. Nie udało się i trzeba sprawiedliwie przyznać, że Piast wygrał zasłużenie. 
 
Musimy skupić się na sobie, wyeliminować błędy i wyrzucić negatywne emocje, bo za tydzień czeka nas trudne spotkanie z Jagiellonią. Nie wiem, dlaczego po dobrym meczu z Zagłębiem nie umiemy podobnie zaprezentować się w kolejnym spotkaniu. Na pewno wpływ na to miała szybko stracona bramka. Jeszcze w pierwszej połowie skorygowaliśmy ustawienie i gra wyrównała się, ale niestety po zmianie stron szybko straciliśmy drugą bramkę i to już było bardzo trudne do odrobienia. Piast, grając u siebie i prowadząc 2:0, nie dał sobie już odebrać zwycięstwa. Dążyliśmy do strzelenia choć jednego gola, ale to się nie udało i wracamy do Wrocławia bez punktów. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również